سوریه بیش از هر زمانی به شرق نزدیک شده است

سرویس سوریه - «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با «لی که چیانگ» نخست وزیر چین اعلام کرد که سوریه به دلیل تضمین‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بیش از هر زمان دیگری به شرق نزدیک شده است.

به گزارش کردپرس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با «لی که چیانگ» نخست وزیر چین اعلام کرد که سوریه بیش از هر زمان دیگری به شرق نزدیک شده است زیرا این ارتباط به معنای تضمین سیاسی، فرهنگی و اقتصادی برای سوریه است.

به نوشته آژانس خبری هاوار، بشار اسد در دیدار خود با نخست‌وزیر چین به دوستی و اعتماد بین سوریه و چین که مبتنی بر تاریخ مشترک و ریشه‌های ثابت است اشاره کرد و اظهار داشت که آنها می‌توانند برای آینده با هم تلاش کنند.

بشار اسد در ادامه تصریح کرد که روابط دو کشور می‌تواند از طریق سه ابتکار رئیس جمهور چین در زمینه توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی و ایجاد پروژه‌های مشترک در افتتاح کمربندها و جاده‌ها تقویت شود.

لی که چیانگ نیز در این دیدار گفت که توسعه در سوریه با تحریم و محاصره مواجه است و بر این اساس چین می‌خواهد از این فرصت استفاده کرده و به منظور حمایت از سوریه و تبدیل ویژگی‌های جغرافیایی سوریه به فرصت‌هایی برای توسعه و حمایت از بازسازی سوریه و اجرای ثبات در آن برقراری روابط راهبردی خود با سوریه را تمدید کند.

لازم به ذکر است که بشار اسد و هیأت همراه وی پس از ۲۰ سال به چین سفر کرده و در حال دیدار و گفتگو با مقامات این کشور در زمینه‌های مختلف است.

کد خبر 2761202

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha