مراحل و شرایط سخت تری در انتظار اقلیم کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان _ مسئول ارشد حزب دمکرات کردستان با بیان اینکه به علت گسترش افراط گرایی در عراق مراحل و شرایط سخت‌تری در انتظار اقلیم کردستان است افزود مسئولین فعلی عراق که آروزی قرار داشتن در دوران نوری المالکی را داشته باشیم.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، جعفر ایمنیکی مسئول واحد روابط عمومی حزب دمکرات کردستان اعلام کرد در حال حاضر شرایط جدیدی در عراق به وجود آمده است اما ای کاش آقای مسرور بارزانی زودتر از اینها به بغداد سفر می‌کرد.

وی افزود حزب دمکرات کردستان به مسئولین عراقی هشدار داد که حمایت عملی از این کابینه به صورت فعلی باقی نخواهد ماند به اعتقاد من عراق قادر نیست  به دلیل گسترش افراط گرایی در عراق جلوه زیبایی از دمکراسی را بروز دهد اکنون نیز به صورتی کاملا مخرب  با موضوع بودجه برخورد می‌شود.

ایمنیکی در ادامه گفت از عدم اجرای قانونی مفاد توافقات انجام گرفته واهمه داریم چون هنوز ائتلاف اداره دولت هنوز به اهداف خود نرسیده است هر چند که باید به خوبی بدانند  که در اعمال سیاست گرسنگی موفق نخواهند بود ما از انجام هر کاری که برای حفظ پایگاه دموکراسی و قوانین اقلیم کردستان لازم باشد دریغ نخواهیم کرد با این همه مراحل و شرایط سخت‌تری در انتظار اقلیم کردستان خواهد بود.

وی در خصوص برگزاری کنگره پنجم اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد انتظار داریم اتحادیه میهنی کنگره‌ایی در چارچوب مبانی دمکراسی برگزار کند.

جعفر امینکی در خصوص تهدیدات ایران به بهانه وجود نیروهای مخالف در اقلیم کردستان تاکید کرد لازم نیست که ایران تهدیدی را اعمال کند چون همه مشکلات در این زمینه مرتفع شده‌اند.

کد خبر 2760968

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha