دستگیری ۴ نفر از حفاران غیرمجاز آثار تاریخی در دهگلان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از شناسایی و دستگیری باند حفاران غیرمجاز آثار تاریخی و باستانی در شهرستان دهگلان خبر داد و گفت: ۴ نفر حفار غیرمجاز با هویت بومی دستگیر شدند.

به گزارش کرد پرس، محمدرضا زارعی گفت: برابر گزارش واصله به پاسگاه انتظامی بلدسی و اداره میراث فرهنگی دهگلان مبنی بر حفاری غیرمجاز در روستای قاضی جوب از توابع این شهرستان، بررسی ها و تحقیقات در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار کرد: بر این اساس نیروهای پاسگاه انتظامی و مسئول میراث فرهنگی دهگلان در محل جرم حضور یافته و از نزدیک در جریان حفاری انجام شده قرار گرفتند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با بیان اینکه در این خصوص ۴ نفر حفار غیرمجاز با هویت بومی همراه با یک دستگاه خودرو نیسان و ادوات حفاری شناسایی و دستگیر شدند، افزود: پرونده قضائی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

زارعی با بیان اینکه در برخورد قاطع و قانونی با حفاران غیرمجاز هیچ گونه تعارف و چشم پوشی نخواهیم داشت، ادامه داد: از مردم به ویژه دوست داران میراث فرهنگی استان کردستان انتظار داریم با احساس مسئولیت همگانی در راستای مقابله با متخلفان و سوداگران میراث فرهنگی، ما را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند.

کد خبر 2760969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha