۸۰ درصد جمعیت روستایی کردستان زیرپوشش شبکه آب شرب هستند

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: با اقدامات انجام شده در بخش آب هم اکنون ۸۰ درصد جمعیت روستایی استان کردستان از نعمت آب شرب لوله کشی به صورت بهداشتی، سالم و پایدار بهره مند هستند.

محمد فرهاد در گفت و گو با خبرنگار کرد پرس، گفت: جمعیت استان کردستان در حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است که از این تعداد یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شهرها و ۵۰۰ هزار نفر در روستاهای استان زندگی می کنند.

وی با اشاره به وجود یک هزار و ۶۷۷ روستا در کردستان، اظهار کرد: تا چندی پیش ۱۰۳۲ روستای استان از آب شرب بهداشتی به صورت پایدار بهره مند بودند که با آبرسانی به ۱۵ روستای دیگر در ماه جاری این تعداد به ۱۰۴۷ روستا رسید.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با ابراز رضاتی از زیرپوشش بودن ۸۰ ردصد جمعیت روستایی استان از این نعمت، افزود: البته هنوز تا بهره مندی همه جمعیت روستایی استان از آب شرب پایدار فاصله داریم که با اجرای پروژه های مختلف در تلاش هستیم این عدد را ارتقا دهیم.

فرهاد ادامه داد: یکی از پروژه هایی که در این رابطه در حال اجرا است آبرسانی به ۱۶۹ روستای استان در قالب فاز اول طرح جهاد آبرسانی است که با توجه به پیشرفت مناسب می تواند پس از تکمیل تعداد روستاها و جمعیت بهره مند از آب شرب را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

وی یادآور شد: علاوه بر این آبرسانی به ۱۲۰ روستای دیگر استان در قالب فاز دوم طرح جهاد آبرسانی، آبرسانی به ۹۹ روستا از محل اعتبارات ملی، ۸۸ روستا از محل اعتبارات استانی و ۱۲ روستا توسط خیرین آبرسان در دستور کار شرکت قرار دارد.

کد خبر 2760760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha