۹۶.۵ درصد جمعیت شهری کردستان زیر پوشش شبکه فاضلاب است

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در حوزه فاضلاب شهری ۹۶.۵ درصد جمعیت استان زیرپوشش شبکه جمع آوری فاضلاب قرار دارند که میانگین این شاخص در کشور ۵۰ درصد و از این نظر کردستان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

به گزارش کرد پرس، محمد فرهاد گفت: استان کردستان حدودا ۱.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۱.۳ میلیون نفر در حوزه شهری در ۳۳ شهر و مابقی در حوزه روستاها در یک هزار و ۶۷۷ روستا زندگی می کنند.

وی افزود: جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب نقش مهمی در حفظ سلامت و بهداشت مردم و محیط زیست را ایفا می کند و به همین دلیل این وظیفه در کنار رسالت تأمین آبرسانی به نقاط مختلف همواره در دستور کار شرکت آبفا قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان اظهار کرد: در حال حاضر ۹۶.۵ درصد جمعیت شهری استان زیرپوشش شبکه جمع آوری فاضلاب قرار دارند که با توجه به میانگین ۵۰ درصدی این شاخص در کشور رتبه اول را به دست آورده ایم.

فرهاد ادامه داد: همچنین ۸۰ درصد فاضلاب شهری جمع آوری شده در استان تصفیه می شود که میانگین این شاخص هم در کشور ۲۵ درصد است و این نشان می دهد در بخش فاضلاب تلاش و اقدامات درخور و شایسته ای در استان صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در استان کردستان ۹ واحد تصفیه خانه فاضلاب شهری در شهرهای سنندج، بیجار، حسن آباد یاسوکند، سقز، بانه، مریوان، قروه، سریش آباد و کامیاران در مدار بهره برداری هستند.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان بیان کرد: همچنین تصفیه خانه های شهرهای دیواندره و دهگلان در دست ساخت و تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای سنندج، مریوان، سقز، بانه و سریش آباد در دست ارتقاء هستند.

کد خبر 2760647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha