یک میلیون و 120 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان کردستانی خریداری شد

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان با بیان اینکه امسال یک میلیون و ۱۲۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان کردستانی خریداری شده است، گفت: با این میزان خرید، رکورد خرید گندم در استان نسبت به سال های گذشته شکسته شد.

جمال صالحی در گفت و گو با خبرنگار کرد پرس گفت: امسال یک میلیون و ۱۲۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان کردستانی خریداری شد که پس از خوزستان رتبه دوم تولید این محصول در کشور به کردستان تعلق گرفت.

وی با بیان اینکه با این میزان خرید، رکورد خرید گندم در استان نسبت به سنوات گذشته شکسته شد، افزود: تا پایان شهریورماه جاری تمام مطالبات کشاورزان پرداخت می شود.

نماینده شرکت بازرگانی دولتی کردستان اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران کردستانی در ۱۰ مرحله پرداخت شده است.

صالحی ادامه داد: بیشترین میزان خرید تضمینی گندم مربوط به شهرستان های بیجار با ۲۸۵ هزار تن و دیواندره با ۱۹۵ هزار تن بوده است.

وی یادآور شد: در سال زراعی جاری ۵۸۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع استان کردستان، زیر کشت گندم رفت که از این میزان ۵۵۷ هزار هکتار دیم و ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار نیز آبی بود.

کد خبر 2760214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha