استاندر کردستان: کردستان رتبه ششم تخصیص اراضی به مسکن ملی را دارد

استاندار کردستان گفت: طبق گزارش آخرین جلسه شورای عالی مسکن، کردستان رتبه ششم را از لحاظ تخصیص زمین به طرح مسکن ملی در کشور دارد.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای مسکن استان کردستان، گفت: استان کردستان اواخر سال گذشته از لحاظ تخصیص زمین رتبه ۳۱ کشور را داشت ولی اکنون به رتبه ۶ ارتقا پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه کردستان از نظر تقاضا و نیاز به مسکن ملی رتبه اول را در کشور دارد، افزود: هنوز ابتدای راه هستیم و باید با جدیت و بدون وقفه برای پیشبرد نهضت ملی مسکن گام برداریم.

استاندار کردستان، کار در زمینه مسکن ملی را نه یک امر دستگاهی بلکه فرادستگاه و همگانی دانست و اظهار کرد: همه دستگاه ها باید برای اجرای این طرح احساس مسئولیت کرده و جدی باشند.

زارعی کوشا بر ضرورت پیگیری جدی کارها در بحث تسهیلات بانکی تاکید کرد و ادامه داد: باید سعی شود سهم ابلاغ شده در زمینه تسهیلات حتما محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اشاره کرد و یادآور شد: خبرنگاران فرهیخته و بسیار دلسوزی هستند که با وجود مشکلات، همواره دغدغه اطلاع رسانی صحیح و دقیق دارند.

استاندار کردستان در ادامه بر ضرورت تکریم ایثارگران و خانواده شهدا و رزمندگان تاکید کرد و بیان کرد: یکی از مهمترین تکالیف ما زنده نگهداشتن یاد شهدا و تجلیل از جامعه ایثارگری است.

زارعی کوشا وجود ایثارگران و رزمندگان را سند الگو گرفتن از روشنگری حضرت زینب(س) دانست و گفت: وظیفه همه دستگاه هاست که از ایثارگران و خانواده شهدا تقدیر کنند.

وی افزود: امروز نیاز است ارزش ها و مجاهده های دوران دفاع مقدس و شهدا برای نسل جوان تبیین شود، در غیر اینصورت بین قشر جوان با واقعیت های آن دوران فاصله می افتد.

الحاق هزار و ۲۰۵ هکتار زمین به محدوده طرح مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان هم در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اجرای طرح ملی مسکن در مدت اخیر، اظهار کرد: قرعه کشی و گروه بندی ۹۰ واحد در بانه، اتمام گروه بندی متقاضیان در سایت ۴۹ هکتاری بلوار ساحلی سنندج، توافق با نیروهای مسلح برای اراضی ارتش در سقز و بنیاد تعاون نیروهای مسلح در سنندج از جمله این اقدامات است.

جهانگیر الیاسی با اشاره به اینکه هزار و ۲۰۵ هکتار زمین در حال الحاق به محدوده طرح ملی مسکن در استان بوده که ۶۰۰ هکتار آن مربوط به سنندج است، ادامه داد: کردستان از نظر تامین زمین برای الحاق به محدوده، جزو استان های برتر کشور است.

وی آمار متقاضیان مجرد فاقد شرایط را ۱۶ هزار و ۳۸۸ مورد اعلام کرد و یادآور شد: تاکنون ۱۹۰ خانوار در قالب جوانی جمعیت ساماندهی و زمین به آنان واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان هم با بیان اینکه استان در زمینه مسکن  روستایی موفق به جذب تمام سهمیه نشده است، بیان کرد: ۲ هزار و ۷۹۱ متقاضی توانستند با بانک های عامل قرارداد ببندند که ۶۸ درصد کل سهمیه استان را شامل می شود.

حسین رسولی افزود: برای اجرای مسکن ملی در همه چهار شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان، زمین تامین شده است.

کد خبر 2759293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha