شناسایی ۷۸ راس دام مبتلا به سل در کردستان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان گفت: کارشناسان این اداره کل از ابتدای امسال تا پایان تیرماه، ۷۸ راس دام مبتلا به سل گاوی را در استان شناسایی و حذف کردند.

محمدطاهر پارسافر گفت: کارشناسان دامپزشکی در این مدت، به ۶۲ واحد دامداری مراجعه کرده و ۱۰ هزار و ۲۹۲ نوبت‌سر عملیات تست سل گاوی به صورت رایگان انجام دادند و در نهایت ۷۸ راس گاو رآکتور سلی شناسایی شد.

وی اظهار کرد: گاوهای آلوده روانه کشتارگاه شده و اقدامات لازم به ویژه ضدعفونی، محدودیت در نقل و انتقال دام و رعایت ضوابط بهداشتی در کانون‌های آلوده به عمل آمد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان افزود: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام، اقدامات لازم توسط دامپزشکی کردستان در ارتباط با بیماری سل بر اساس پروتکل سازمان دامپزشکی کشور و در زمانبندی مشخص در سطح گاوداری‌ها و برای دام‌های روستایی انجام می شود.

پارسافر ادامه داد: با توجه به عملکرد خوب استان در شناسایی دام‌های آلوده، از دقت، حساسیت و جدیت همکاران دامپزشکی کردستان در انجام تست سل و رعایت دقیق دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی تقدیر شد.

وی شناسایی و حذف گاوهای آلوده، رعایت امنیت زیستی، ضدعفونی، رعایت ضوابط بهداشتی و حمل و نقل دام‌ها با مجوز بهداشتی دامپزشکی را از بهترین روش های کنترل و پیشگیری از بیماری سل دانست.

کد خبر 2759092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha