زخمی شدن ٧ نفر از روستاییان سردشتی در حمله یک قلاده سگ هار

سرویس آذربایجان غربی- مسئول حیوان گزیدگی مرکز بهداشت سردشت گفت: یک قلاده سگ هار در یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان با حمله به اهالی، ٧ نفر را زخمی و روانه بیمارستان کرد.

به گزارش کردپرس، آزاد شریفی در این باره افزود: به دنبال حمله یک قلاده سگ به اهالی یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان و مجروح شدن تعدادی از آنها و چند حیوان اهالی و خانگی، موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

او به ایرنا گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شبکه دامپزشکی سردشت نمونه ارسالی از این قلاده سگ به انستیتو پاستور تهران بیماری هاری در سگ مثبت اعلام شد.

کارشناس واحد حیوان گزیدگی مرکز بهداشت سردشت افزود: بلافاصله برای افراد زخمی در مرکز درمان حیوان گزیدگی مرکز بهداشت سردشت اقدامات لازم از جمله شستشو، تزریق واکسن و ایمونوگلوبولین اختصاصی ضد هاری و پیگیری‌های بعدی واکسیناسیون صورت گرفت و حیوانات گزیده شده نیز توسط شبکه دامپزشکی واکسینه شدند.

شریفی اظهار کرد: علاوه بر این کارشناسان این مرکز از افراد دچار حیوان گزیدگی در این روستای بخش مرکزی سردشت بازدید و به چند نفر از صاحبان سگ‌هایی که با این قلاده سگ مبتلا به هاری تماس داشته بودند، آموزش‌های لازم را ارایه کردند.

او ادامه داد: اهالی برخی از روستاهای دیگر نیز در این مدت اعلام کرده‌اند این قلاده سگ به تعدادی از حیوانات آنها نیز حمله کرده که حیوانات زخمی پس از مرگ، توسط اهالی امحا شدند.

شریفی از شهروندان خواست در صورت هر گونه حیوان گزیدگی توسط هر حیوانی در هر ساعتی از شبانه روز به بیمارستان امام خمینی(ره)، درمانگاه دولتی شهدا و سایر مراکز بهداشتی سردشت مراجعه کنند.

کد خبر 2757418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha