الحاق پهنه ۲۱۹ هکتاری در سنندج برای تامین زمین مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از موافقت کارگروه امور زیربنایی استان با الحاق ۲۱۹ هکتار از اراضی واقع در شمال شهر سنندج به محدوده شهر به منظور اجرای طرح های توسعه شهری از جمله طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش کرد پرس، جهانگیر الیاسی گفت: در راستای تامین زمین لازم برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان به ویژه در شهر سنندج اقدامات خوبی انجام شده که پهنه ۲۱۹ هکتاری شمال شهر سنندج از جمله این موارد است.

وی افزود: پس از انجام مطالعات و پیشنهاد این اداره کل برای الحاق این محدوده به محدوده شهر سنندج، این طرح در جلسه کارگروه امور زیربنایی توسعه روستایی و شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اظهار کرد: با تصویب الحاق ۲۱۹ هکتار در این جلسه و تصویب نهایی آن در شورای عالی شهرسازی و معماری، زمین مورد نیاز حدود ۸ هزار نفر دیگر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهر سنندج، تامین خواهد شد.

الیاسی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن در شهر سنندج، ادامه داد: در سنندج تعهد ما برای ساخت مسکن در قالب نهضت ملی ۱۲ هزار و ۸۹۱ واحد است که برای این سهمیه ۶۹ هزار و ۶۳۴ نفر ثبت نام کرده و ۳۰ هزار و ۴۷۸ نفر تایید شده نهایی واجد شرایط داریم.

وی یادآور شد: در سنندج ۳ هزار و ۶۱۹ نفر تخصیص پروژه شده اند که با برنامه ریزی های انجام شده و الحاقات مورد نظر، زمین تمام متقاضیان تامین خواهد شد.

کد خبر 2757356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha