افزایش پروازها در فرودگاه ارومیه پس از یک سال رکود/ آیا این فرودگاه سامان می یابد؟

سرویس آذربایجان غربی- پس از اعتراض نمایندگان مجلس در مهاباد و ارومیه نسبت به وضعیت تاسف بار فرودگاه ارومیه و کاهش پروازها، مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان غربی از افزایش پروازهای هفتگی مسیر ارومیه_تهران و بالعکس در هفته جاری خبر داد.

به گزارش کردپرس، محمدعلی نائل قراملکی با اعلام این خبر گفت: این پروازها روزهای یک شنبه و چهارشنبه هر هفته توسط شرکت هواپیمایی کاسپین انجام می‌شود که‌ طبق برنامه اعلام شده، روز یکشنبه ساعت ۱۳:۳۰وارد فرودگاه ارومیه می‌شود و یک ساعت بعد به سمت تهران پرواز می کند.

او ادامه داد: همچنین پروازهای یادشده روز چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ وارد فرودگاه شهید باکری ارومیه می‌شود و یک ساعت بعد به سمت مهرآباد پرواز می‌کند بدین ترتیب در هفته ۲۵ پرواز به تهران برقرار است و ۷ ایرلاین فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان غربی گفت: همچنین ۱پرواز به مشهد در هفته توسط شرکت هواپیمایی آسمان و از ۷ تیرماه نیز با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دایر است.

او افزود: ۲ پرواز نیز به مقصد استانبول از سوی ترکیش ایر به‌صورت هفتگی انجام می‌شود.

قراملکی بیان کرد: عملیات حج تمتع این فرودگاه از سیزدهم تا شانزدهم خرداد با اعزام تعداد ۲ هزار و ۷۰۰زائر در قالب ۱۸ کاروان از فرودگاه بین المللی شهیدباکری ارومیه با دوازده پرواز شرکت هواپیمایی ایران‌ایر کار خود را آغاز کرد و عملیات بازگشت حجاج نیز از ۱۶ تیر ماه آغاز می شود و تا ۱۹ تیرماه ادامه خواهد یافت.

گفتنی است؛ دو هفته پیش به دنبال کاهش تعداد پروازهای فرودگاه ارومیه و افزایش سرسام آور قیمت بلیط هواپیما جلال محمودزاده نماینده مهاباد در مجلس طی ارجاع سوالی به وزیر راه و شهرسازی به این موضوع معترض شده بود.

پیشتر نیز نمایندگان ارومیه نسبت به این موضوع و عدم وجود پروازها کافی و سر وقت در فرودگاه ارومیه اعتراض کرده بودند.

به گزارش کردپرس، فرودگاه بین المللی ارومیه طی سال گذشته با رکود و تعطیلی و پروازهای با تاخیر و یا لغو شده روبه رو بوده و وعده ها برای پیگیری این مشکل در روزهای پایانی سال هم تغییری در وضعیت فرودگاه حاصل نکرد و این فرودگاه بین المللی در اسفند ماه سال گذشته روزانه تنها یک پرواز داشت.

کد خبر 2757052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha