خانه خلاق فرش در کردستان افتتاح می شود

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: با تلاش و همت بخش خصوصی بعد از یک سال برنامه ریزی و پیگیری های صمت کردستان، خانه خلاق فرش در این استان راه اندازی می شود.

به گزارش کرد پرس، فرحناز رافع در حاشیه بازدید از کارگاه های فرش دستباف سنندج، گفت: انتظار می رود با راه اندازی این مرکز شاهد خلاقیت و نوآوری در کل زنجیره به خصوص حوزه فروش فرش باشیم.

وی با اشاره به اینکه تقویت حوزه فروش فرش نیازمند حمایت و جذب جوانان غیور و با ایده های خلاق است، افزود: باید از ظرفیت و توانایی جوانان در امر فروش فرش به جد بهره گرفت تا شاهد رونق و توسعه فرش استان باشیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان این مطلب که از تمام تولید کنندگان فرش دستباف حمایت می کنیم، اظهار کرد: فعالان این حوزه باید تلاش کنند تا این هنر و صنعت زیبا و ارزشمند احیا شود و به نسل های بعدی انتقال یابد.

رافع با اشاره به نام گذاری یک روز در تقویم رسمی کشور به نام روز فرش، ادامه داد: از دیگر اقدامات مهم این نهاد برگزاری نمایشگاه هایی در ایران با حضور رئیس جمهورهای کشورهای خارجی برای معرفی این هنر صنعت بوده است.

گفتنی است بازدید از کارگاه های فرش دستباف سنندج یکی دیگر از برنامه های این سفر بوده و رئیس مرکز ملی فرش کشور در جریان سفر به استان کردستان از ۲ کارگاه تولید فرش دستباف سنندج بازدید کرد.

کد خبر 2756709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha