رگبار باران و رعد و برق کردستان را در بر می گیرد

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی کردستان بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و خروجی مدل های پیش یابی نشان می دهد از صبح امروز چهارشنبه شاهد عبور موجی از نیمه غربی کشور خواهیم بود که منجر به رگبار باران و رعد و برق خواهد شد.

به گزارش کرد پرس، اطلاعیه اداره کل هواشناسی کردستان نشان می دهد از امروز چهارشنبه تا شنبه هفته آینده شاهد عبور موجی از نیمه غربی کشور خواهیم بود که موجب افزایش پوشش ابر، وزش باد گاهی شدید، در بعضی ساعات رگبار باران و رعدو برق پراکنده (عمدتاً در بعدازظهرها و اوایل شب روزهای پنجشنبه تا شنبه) و احتمالاً بارش تگرگ در سطح استان می شود.

بر این اساس با توجه به ماهیت رگباری بارش های بهاری آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در برخی از نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین اداره کل هواشناسی کردستان اعلام کرد از امروز تا شنبه شرایط شکل گیری گردوخاک بر روی عراق فراهم بوده و امکان انتقال بخشی از آن به سطح استان وجود خواهد داشت.

بر اساس این گزارش از امروز از لحاظ دمایی نیز تا اوایل هفته آینده میانگین دمای شبانه روزی تغییرات قابل توجهی نداشته و با نوسان ۲ تا ۳ درجه در همین محدوده باقی خواهد ماند.

کد خبر 2756078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha