کامیاران میزبان مسابقات قهرمانی قایقرانی آب های خروشان کشور

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: مسابقات قهرمانی قایقرانی آب های خروشان کشور اردیبهشت ماه جاری به میزبانی شهرستان کامیاران برگزار می شود.

به گزارش کرد پرس، حامد جولائی در جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات قایقرانی آب های خروشان در پالنگان که در محل فرمانداری کامیاران برگزار شد، گفت: رقابت های قایقرانی آب های خروشان قهرمانی آقایان و بانوان کشور در ماده های رفتینگ و کایاک طی روزهای ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ماه جاری به میزبانی کردستان و در روستای پالنگان از توابع کامیاران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به وجود پتانسیل های بالای گردشگری به ویژه در زمینه گردشگری ورزشی در روستای پالنگان، افزود: در ۲ سال گذشته جلساتی در راستای ساخت مجتمع تفریحی ورزشی و همچنین احداث کمپ قایقرانی در این منطقه با مسئولان شهرستان کامیاران برگزار شد و به صورت میدانی نیز از این محل بازدیدهایی صورت گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان ادامه داد: ساخت چنین مجتمعی و در کنار آن احداث کمپ قایقرانی می تواند به رشد و توسعه گردشگری در این منطقه کمک کند و در این راستا برگزاری یک رویداد ورزشی ملی در امر معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر برای این منطقه کمک شایانی خواهد کرد.

جولائی یادآور شد: اگر امسال بتوانیم میزبان خوبی برای مسابقات قایقرانی آب های خروشان کشور باشیم از سوی فدراسیون قایقرانی در آینده منطقه پالنگان به عنوان پایلوت و مرکز این رقابت ها معرفی می شود و هر ساله این مسابقات در شهرستان کامیاران برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: استان کردستان همواره یکی از قطب های رشته های مختلف ورزش قایقرانی در کشور بوده و استعدادهای درخشانی در این رشته دارد.

کد خبر 2755092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha