روحانیون و ماموستایان کردستان به لحاظ علم، تدیّن و تعهًد در کشور مثال‌زدنی هستند

سرویس کردستان - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: روحانیون و ماموستایان کردستان به لحاظ علم، تدیّن و تعهًد در کشور مثال‌زدنی هستند و با وجود همه مشکلات و تهدیداتی که از سوی دشمنان علیه آنها وجود داشته پای نظام و ارزش‌های آن ایستاده‌اند.

به گزارش کرد پرس, حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی در نشست با اعضای شوراهای افتا استان کردستان, گفت: علما و روحانیون استان به ویژه شوراهای افتاء، تربیت روحانیون جوان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه جذب طلاب جوان در حوزه‌ها و مدارس علوم دینی اهل سنت و تشیع باید به صورت جدی دنبال شود, اظهار کرد: دلیل تمام معضلات اقتصادی نیست بلکه بخشی از این مشکلات ناشی از فقر و بخشی فرهنگی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: وجود مشکلات اقتصادی را قبول داریم، اما گاهی کم کاری در حوزه فرهنگ و بی‌توجهی به سبک زندگی اسلامی موجب بروز این مشکلات می‌شود.

حجت الاسلام پورذهبی ادامه داد: امروز برخی افراد خارج از استان با بیان مسائل تفرقه انگیز و نادیده گرفتن خدمات نظام قصد دخالت در کار روحانیون و تصمیم‌گیری برای آنها دارند لذا نباید اجازه داد این افراد برای ما تصمیم‌گیری کنند.

وی یادآور شد: حرکت‌های توسعه‌ای خوبی در استان انجام شده و زمینه توسعه بیشتر با اجرای منطقه آزاد مریوان، منطقه ویژه بانه، اتصال استان به خط ریلی و غیره فراهم شده است که باید این مسائل در قالب جهاد تبیین به خوبی اطلاع‌رسانی شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان از بیکاری به عنوان یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردم استان نام برد و بیان کرد: بر اساس آخرین آمارهای موجود حدود ۱۴۰ هزار بیکار در سطح استان داریم که در صورت عملیاتی شدن منطقه آزاد بانه و مریوان برای بیش از ۱۰۰ هزار نفر در استان شغل ایجاد خواهد شد.

حجت الاسلام پورذهبی گفت: اتصال کردستان به خط ریلی کشور هم که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد برای بیش از ۲ هزار نفر در استان فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه همواره پاسخگوی مطالبات و درخواست‌های روحانیون هستیم, اظهار کرد: مشکلات روحانیون را رصد و از طریق مسئولان استانی و کشوری پیگیری می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: همواره اعلام کرده‌ام روحانیون و ماموستایان کردستان به لحاظ علم، تدیّن و تعهًد در کشور مثال‌زدنی هستند و با وجود همه مشکلات و تهدیداتی که از سوی دشمنان علیه آنها وجود داشته پای نظام و ارزش‌های آن ایستاده‌اند.

حجت الاسلام پورذهبی خطاب به علمای حاضر در جلسه بیان کرد: اجازه ندهید افرادی خارج از استان با بیان مسائل غیرواقعی موجب ایجاد تنش و ناآرامی شوند.

وی با بیان اینکه امنیت امروز بزرگترین سرمایه ملت ایران است, ادامه داد: دشمنان ملت ایران این امنیت و آرامش ما را بر نمی تابند و برای خدشه دار کردن آن دست به اجرای هر توطئه‌ای می‌زنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان یادآور شد: معتقدم تدبیر نزد علما در کردستان بسیار فوق العاده است و همین تدابیر مناسب آنها همواره موجب یاس و ناامیدی دشمنان و روشنگری به موقع جامعه شده است.

حجت الاسلام پورذهبی گفت: برای رفع مشکلات جامعه روحانیون و تقویت مدارس علوم دینی اهل سنت در چهار شهر بانه، سقز، مریوان و سنندج تلاش خواهم کرد.

وی تقویت شوراهای افتا به لحاظ توان و تخصّص و زیرساختی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: از تمام ظرفیت‌ها برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای شوراهای افتای شهرستان‌ها استفاده خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: حداکثر 5 تا 6 ماه آینده در زمینه حمایت از شوراهای افتای استان تحولات خوبی صورت خواهد گرفت.

حجت الاسلام پورذهبی ادامه داد: تقویت شوراهای افتاء در شهرستان‌ها با تاکید بر تمرکززدایی و بهره‌گیری از توان نیروهای موجود به عنوان یک اولویت مهم دنبال خواهد شد.

کد خبر 26770

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha