امضای ٣ تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش و بهزیستی آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- سه تفاهم نامه همکاری «غربالگری شنوایی سنجی»، «غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم» و «غربالگری اضطراب کودکان» بین آموزش و پرورش و بهزیستی استان آذربایجان غربی منعقد شد.

به گزارش کردپرس ،در جلسه هماهنگی در اجرای تفاهم نامه های مشترک فی مابین اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره کل بهزیستی استان با حضور مسئولان این دو نهاد در محل دفتر مدیرکل اموزش و پرورش استان برگزار شد.

مهین منافی، مدیرکل آموزش و پرورش استان در این جلسه اظهار کرد: سلامت جسمانی و روحی و روانی دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی همواره در اولویت نظام تعلیم و تربیت قرار دارد.

اوبا اشاره به انتقال مسئولیت مهدهای کودک به آموزش و پرورش گفت: بهره‌ برداری از تجربیات مفید بهزیستی در مدیریت مهدهای کودک توسط آموزش و پرورش ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: آموزش کامل در بستر جسم و روان سالم محقق می شود لذا موضوع سلامت مقدم بر سایر امور است.

منافی تصریح کرد: موضوع اضطراب‌ در بین دانش آموزان از مهمترین موانع تحقق اهداف آموزشی و پرورشی است لذا آموزش و پرورش استان در راستای شناسایی و درمان دانش آموزان نیازمند به حمایت، آماده همکاری تنگاتنگ با بهزیستی استان است.

در ادامه سعید فریور، مدیرکل بهزیستی استان نیز با بیان اینکه مهدکودک ها در شناسایی اضطراب‌ و شنوایی سنجی کودکان نقش بسزایی دارند، افزود: همکاری بهزیستی و آموزش و پرورش در راستای پیشگیری از بسیاری معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی راهگشاست.

او بیان کرد: کرد: استان آذربایجان غربی، در شنوایی سنجی و بینایی سنجی کودکان همواره جزو سه استان برتر بوده است.

در این جلسه تفاهم نامه های «غربالگری شنوایی سنجی»، «غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم» و «غربالگری اضطراب کودکان» توسط مدیران کل آموزش و پرورش و بهزیستی استان امضا شد.

کد خبر 26166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha