برف استانبول را زمین گیر کرد

سرویس ترکیه - در پی بارش شدید برف در استانبول و وقوع طوفان، زندگی در این شهر متوقف شد. 

به گزارش کردپرس، بارش بی سابقه برف در استانبول باعث توقف زندگی در این شهر، بسته شدن راه ها، تعطیلی ادارات و مدارس، توقف پرواز ها در فرودگاه های بین المللی، و رها شدن خودروها در خیابان ها شد.

بارش برف سنگین به قدری سریع بود که همه مسئولان استانبول را غافلگیر کرد. اکرم امام اوغلو شهردار کلان شهر استانبول که از روز گذشته تا کنون از نزدیک در جریان پاکسازی معابر اصلی، پل ها و بزرگ راه ها و حل مشکلات شهروندان در برف مانده است، در مصاحبه ای گفت: «برف استانبول را اسیر خودش کرد.» او گفت: «تا کنون 55 هزار تن نمک صرف پاکسازی معابر استانبول شده است.»

دفتر ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه نیز با انتشار اطلاعیه هایی اعلام کرد که 75 جاده بین شهری به دلیل شرایط جوی بسته شده و سفر به استانبول از مسیرهای تکیرداغ، ادیرنه، کرکلارلی، یالوا، دوزچه و بورسا متوقف شده است.

علی یرلیکایا استاندار استانبول اعلام کرد که 494 تن از شهروندان که به دلیل بارش شدید برف و وقع طوفان در جاده ها گیر کرده بودند، با کمک سازمان مقابله با بلایای طبیعی (AFAD) به محل امن برده شدند. 157 نفر در هتل ها و خوابگاه ها مستقر شدند.

بارش برف در استانبول به قدری سریع و شدید بود، که در ساعت های غروب خودرو ها در خیابان ها زیر برف مدفون شدند. شهروندان به ویژه در بخش های غربی استانبول به ناچار خودروهای خود را در بزرگ راه ها رها کردند و با پای پیاده به خانه هایشان، یا هتل های نزدیک رفتند. به دنبال بسته شدن همه معابر اصلی، سفر درون شهری با خودروی شخصی در روز سه شنبه ممنوع اعلام شد.

شب گذشته تمام پروازهای فرودگاه استانبول لغو شدند. تمام پرواز های ترکیش ایرلاین تا ساعت 4 لغو شدند. پروازهای ایرانی به مقصد استانبول نیز تا اطلاع ثانوی لغو شدند. بر اساس منابع محلی، پرواز عصر دیروز ایران ایر از تهران به مقصد استانبول، پس از رسیدن به آسمان استانبول، به دلیل شرایط جوی به زمین ننشست و به تهران بازگشت.

کد خبر 26125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha