توزیع کمک‌های غذایی توسط هلال احمر در روستاهای منطقه هورامان

سرویس کردستان - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: هلال احمر استان بیش از 5 هزار قوطی انواع کنسروجات را در بین خانواده‌های محاصره شده در برف و کولاک روستاهای منطقه هورامان توزیع کرد.

به گزارش کرد پرس، پیام جلالی گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری به صورت امداد هوایی به روستاهای در محاصره برف شهرستان سقز کمک‌های غذایی ارسال شد، اما متاسفانه علیرغم تلاش زیاد به دلیل وزش باد و برودت شدید هوا، امکان نشستن بالگرد در منطقه هورامان مسیر نشد.

وی افزود: در روز دوشنبه با توجه به بازگشایی راه‌ها توسط راهداری، این جمعیت با هماهنگی بخشداری هورامان و با 3 دستگاه خودروی تویوتا لندکروز به روستاهای کماله، ویسیان، رودبر و شهر هورامان کمک‌های غذایی خود را ارسال کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان اظهار کرد: در چند روز اخیر جمعیت هلال احمر شهرستان سروآباد بجز امداد رسانی به آسیب دیدگان با ادارات خدمات رسان (برق، مخابرات و راهداری) نیز در راستای ارائه خدمات به اهالی منطقه همکاری کرده است.

جلالی یادآور شد: از دقایق اولیه بارش برف و کولاک سنگین در روز یکشنبه ۲۶ دی ماه امسال، امدادگران، نجاتگران و پرسنل جمعیت هلال احمر استان در کنار مردم بودند و با عملیات‌های مختلف به مردم امداد رسانی کردند.

کد خبر 26098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha