۹۰ درصد روستاهای مرزی کردستان به شبکه گاز متصل هستند

سرویس کردستان - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد روستاهای مرزی استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل هستند و گازرسانی به روستاهای باقی مانده نیز در دست برنامه است.

به گزارش کرد پرس، احمد فعله گری گفت: استان کردستان ۲۲۰ روستای مرزی دارد که از این تعداد فقط حدود ۱۵ روستا بدون گاز هستند که آن هم به مناقصه گذاشته شده و با توجه به شرایط نامساعد هوا به احتمال زیاد در سال آینده عملیات اجرایی آنها آغاز و به شبکه سراسری گاز متصل می شوند.

وی اظهار کرد: غیر از این ۱۵ روستا، تعدادی کوخ (در تقسیمات کشوری ساختار و اسمی به نام کوخ وجود ندارد اما در شهرستان بانه، مناطقی مسکونی با این عنوان وجود دارد، به این شیوه که چند خانوار از ۲ تا ۱۰ خانوار که اغلب قوم و خویش هستند در منطقه‌ای متمرکز شده و در کنار هم زندگی می‌کنند) هم جزو برنامه گازرسانی هستند که به مناقصه گذاشته شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان افزود: با وجود سختی عملیات گازرسانی به اغلب روستاهای شهرستان بانه و مریوان و هزینه بالای آن نسبت به دیگر نقاط کشور، گاز تا روستاهای صفر مرزی استان نیز رسیده است.

فعله‌گری ادامه داد: علیرغم بارش برف سنگین و سردی هوا در چند روز اخیر، قطعی گاز یا افت فشار در هیچ نقطه ای از استان به ویژه نقاط مرزی گزارش نشده اما همچنان صرفه‌جویی در مصرف گاز ضروری است.

وی به افزایش ۳۰ درصدی مصرف گاز طبیعی در استان در چند روز اخیر و بعد از بارش برف و سرمای هوا اشاره داشت و بر لزوم رعایت دمای رفاه (۱۸ تا ۲۱ درجه) در منزل، پوشیدن لباس گرم، استفاده از پرده ذخیم برای اتاق ها و خاموش کردن وسایل گازسوز زمان خروج از منزل تاکید کرد.

کد خبر 26093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha