دلم می خواهد اوجالان و دمیرتاش و همه اعضای HDP را هم بکشم

سرویس ترکیه - عامل حمله به HDP و قاتل دنیز پویراز اعلام کرد که نه تنها از کشتن پویراز پشیمان نیست بلکه دلش می خواهد اوجالان، دمیرتاش و همه اعضای HDP را بکشد.

به گزارش کردپرس، اونور گنجر عامل حمله مسلحانه به دفتر حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در 17 ژوئن گذشته و قتل دنیز پویراز عضو جوان این حزب، در دفاع از خود مدعی گناه کار بودن دنیز پویراز و خانواده او شد. او اعلام کرد که نه تنها از کشتن پویراز پشیمان نیست بلکه مایل است همه اعضای HDP را نیز به قتل برساند. او همچنین در صحن علنی دادگاه به خانواده پویراز، اعضای HDP و شهروندان کُرد توهین کرد.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، دومین جلسه رسیدگی به پرونده حمله مسلحانه به دفتر HDP در ازمیر، و کشته شدن عضو جوان این حزب، در دادگاه کیفری ششم ازمیر برگزار شد.

اونور گنجر که با کت و شلوار در جایگاه متهم حاضر شده و از سوی نیروهای نظامی محافظت می شد، در دفاع از خود قصه ای طولانی تعریف کرد. او حمله به HDP و کشتن عضو جوان آن را به دلیل کینه ای دیرینه که از HDP داشت، توصیف کرد و گفت: «مادرم در سال 1998 از سوی اعضای HDP تهدید به مرگ شد. آنها باعث صدمات روحی زیادی به مادرم شدند. آنها در دوران اعتراضات کوبانی یک بار در راه به من حمله کردند. وقتی در سوریه بودم به من سوء قصد شد. من که بدون هیچ کاری، این همه از سوی PKK تهدید شده بودم، تصمیم گرفتن با ریختن خون انتقام گیری کنم. از این کار هم پشیمان نیستم.»

او افزود: «من خواستار تحقیق قضائی درباره خود دنیز پویراز و خانواده او هستم. من فکر می کنم که دنیز پویراز مسئول قتل برخی از اعضای سازمان اطلاعات است.»

او در پاسخ به پرسش «چگونه تصمیم به این کار گرفتی؟» از سوی ریاست دادگاه گفت: «پس از این که در سوریه از سوی YPG مورد سوء قصد واقع شدم و آنها هیچ مجازاتی نگرفتند، تصمیم گرفتم که این کار را بکنم. برای گرفتن انتقام خودم و مادرم دنبال فرصت بودم. تصمیم گرفتم برای این که به انسان های بی گناه آسیب نرسانم، به ساختمان HDP حمله کنم. روز آخر نیز یک عضو HDP به آتاترک، به پرچم و ملت ما، و به همه مقدسات ما اهانت کرده بود. این موضوع باعث شد تا خون جلوی چشم مرا بگیرد... فقط اگر 5 دقیقه زودتر به ساختمان HDP رسیده بودم یک کشتار پر از جنازه داشتم...»

اظهارات گنجر باعث ایجاد واکنش در سالن دادگاه شد. پدر پویراز در اعتراض به سخنان قاتل دخترش گفت: «من عدالت می خواهم، این اظهارات رذیلانه هستند.»

گنجر با خونسردی به اظهارات خود ادامه داد: «به جز دمیرتاش و اوجالان، همه اعضای HDP از دنیز پویراز تا مراد چپنی (نماینده HDP) برای من فرقی ندارند، همه را می کشم. اما عبدالله اوجالان و صلاح الدین دمیرتاش موارد مورد علاقه من برای رسیدن به حسابشان هستم.»

افراد حاضر در سالن در اعتراض به شیوه اداره دادگاه گفتند: «آیا این نمونه یک دادگاه عادل است؟»

پس از ان گنجر گفت: «من البته مشکلی با برادران کُردم ندارم. اما رذل واقعی آنها هستند!» او این سخن را در پاسخ به جمله پدر پویراز گفت.

گنجر در ادامه مدعی شد که تصمیم به حمله به دفتر HDP و کشتن اعضای آن را بدون وابستگی به هیچ سازمانی و با اراده خودش گرفته است.

لازم به ذکر است، گنجر در حالی ادعا کرد که مادرش در سال 1998 از سوی HDP تهدید شده است، که این حزب در 15 اکتبر 2012 تأسیس شده است.

کد خبر 26072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha