تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا در کردستان به ۴۸ نفر رسید/ آمار موارد مثبت 24 ساعت گذشته  به دلیل ستاپ فردا اعلام می شود

سرویس کردستان- رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با جان باختن پنج بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار فوتی‌های ناشی از این بیماری از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز به ۴۸ نفر رسید.

به گزارش کُرد پرس دکتر فرزین رضاعی گفت: سقز با ۱۸ نفر بیشترین آمار درگذشتگان مبتلا به ویروس کرونا را دارد و بعد از آن «قروه و بانه هر کدام با ۸ فوتی در رده های بعدی هستند.

وی با بیان اینکه پنج نفر در سنندج و سه نفر هم در دیواندره بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، اضافه کرد: مریوان، بیجار و کامیاران هم هر کدام ۲ فوتی در این مدت داشته‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه تا ظهر جمعه هشتم فروردین ۷۷۱ نمونه آزمایش از افراد مشکوک به کرونا در کردستان گرفته شده است، افزود: از این تعداد جواب ۳۴۸ مورد آزمایش مثبت و ۴۰۶ مورد هم منفی بوده و جواب آزمایش ۱۷ نفر نیز هنوز مشخص نشده است

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بدلیل نیاز به ستاپ مجدد دستگاه بعد از ٣٠ روز؛ آماری از مبتلایان در دسترس نیست، یادآور شد : موارد مثبت ابتلای به کرونا در استان به تفکیک شهرستان ها شامل سقز ۱۲۲، بانه ۷۱، سنندج ۷۴، کامیاران ۱۱، قروه ۲۵، مریوان ۸، دیواندره ۱۳، بیجار ۱۸، دهگلان چهار و سروآباد ۲ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: تاکنون ۱۰۳ نفر از افرادی که به ویروس کرونا در استان مبتلا شده بودند نیز بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شدند ضمن اینکه بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر از افراد وابسته به بیماران نیز در منازل خود دوران نقاهت را می‌گذارنند.

کد خبر 257646

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha