شمارش آرا در روستاهای استان کردستان آغاز شد

سرویس کردستان- رییس ستاد انتخابات کردستان با اشاره به اتمام زمان اخذ رای و عدم تمدید مهلت آن در شعب روستایی گفت: کار شمارش آرا در ۷۰۵ شعبه روستایی این استان هم اکنون آغاز شده است.

حسین خوش اقبال شامگاه جمعه با اشاره به اینکه در این استان یک هزار و ۲۳۴ شعبه اخذ رای شهری و روستایی پیش بینی شده بود، اظهار داشت: روند جمع آوری آرای مردمی در شعب روستایی کردستان به مدت ۱۲ ساعت از هشت صبح آغاز و تا ۲۰ شب ادامه داشت.

وی تعداد شعب روستایی این استان را ۷۰۵ مورد اعلام کرد و یادآور شد: با پایان یافتن این روند عوامل اجرایی شعب موظف شدند تا رای گیری از آخرین نفر حاضر در شعبه را انجام داده بعد از آن کار شمارش آرا را شروع کنند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند که امروز در روند انتخابات ۶ نماینده خود را از بین ۹۴ داوطلب انتخاب می کنند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

کد خبر 254553

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha