گزارش گروه بین المللی بحران از آمار تلفات درگیری های پس از توقف روند صلح ترکیه

سرویس ترکیه - از ابتدای جولای 2015 تا پایان 2021 دست کم 5 هزار و 808 تن از شهروندان ترکیه از جمله نظامیان، غیر نظامیان و اعضای PKK جان خود را در درگیری های بین حکومت ترکیه و نیروهای PKK از دست داده اند.

به گزارش کردپرس، بر اساس یک گزارش که آمار جان باختگان را از روی اخبار منتشر شده در رسانه های رسمی حساب کرده است، در جریان درگیری های بین نیروهای حزب کارگران کردستان (PKK) و حکومت ترکیه از ابتدای جولای 2015 تا 15 دسامبر 2021 دست کم 5 هزار و 808 تن از شهروندان ترکیه از جمله نظامیان، غیر نظامیان و اعضای PKK جان خود را از دست داده اند.

بر اساس گزارش گروه بین المللی بحران (International Crisis Group) درگیری بین نیروهای PKK و حکومت ترکیه از سال 2015 تا کنون باعث جان باختن 5 هزار و 808 نفر شامل نیروهای نظامی، غیر نظامیان و شبه نظامیان شده است.

بر اساس این گزارش که در سایت گروه بین المللی بحران منتشر شده است، هزار و 318 تن از نیروهای نظامی ترکیه شامل نیروهای پلیس، گارد محلی، و نیروهای ارتش در این درگیری ها کشته شده اند.

بر اساس آماری که از شمارش تعداد کشته شدگان در رسانه ها به دست آمده است، 3 هزار و 671 تن از نیروهای PKK جان خود را از دست داده اند. با این همه گروه بحران تعداد جان باختگان شاخه های مختلف PKK را بسیار بیشتر از این آمار می داند. همچنین بر اساس آمار ارائه شده از سوی حکومت ترکیه بیش از ده هزار تن از اعضای PKK در این درگیری ها جان خود را از دست داده اند.

آنگونه که در رسانه های ترکیه اعلام شده است، دست کم 593 شهروند غیر نظامی ترکیه در درگیری های کردستان ترکیه جان خود را از دست داده اند.

گروه بین المللی بحران اعلام کرده است که هویت 226 تن دیگر از افرادی که در این درگیری ها جان خود را از دست داده اند، مشخص نیست. یعنی نمی توان فهمید آنها از نیروهای گریلا هستند یا از غیر نظامیان. با این همه این افراد همه در بین 16 تا 35 سال سن قرار دارند و همگی در محیط های درگیری شهری و در ساعت های حکومت نظامی جان خود را از دست داده اند.

کد خبر 25407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha