کشته و زخمی شدن 18 غیر نظامی از جمله 4 کودک در حمله ترکیه به کردستان سوریه

سرویس سوریه - در نتیجه حمله توپخانه ای ترکیه به منطقه زرگان در شمال سوریه دست کم 18 شهروند غیر نظامی از جمله 4 کودک خردسال کشته و مجروح شدند.

به گزارش کردپرس، نیروهای نظامی ترکیه با حمله به زرگان و روستاهای تابع آن در شمال سوریه از جمله روستاهای آشوری نشین این منطقه، دست کم چهار شهروند غیر نظامی از جمله یک کودک دو ساله را کشته و بیش از 14 تن دیگر از جمله سه کودک زیر 5 سال را زخمی کردند.

به نوشته هاوار، نیروهای نظامی ترکیه حوالی ساعت 16 روز گذشته زرگان و روستاهای الیسدیه، الخضراوی، دده عبدال، ام حرمله، بسیس، النیوهات و تل الورد را بمباران کردند. آنها مسجد بزرگ زرگان را در حالی هدف بمباران خود قرار دادند که مردم برای اقامه نماز در آن جمع شده بودند.

در نتیجه حمله ترکیه به زرگان دست کم 4 شهروند غیر نظامی از جمله یک کودک دو ساله به نام عیلام علی عیسی جان خود را از دست دادند. همچنین چهارده شهروند از جمله سه کودک 1 تا 5 ساله نیز به شدت مجروح شدند.

همزمان با حمله به زرگان روستاهای تل تمر نیز هدف بمباران توپخانه های ترکیه قرار گرفتند. روستای آشوری نشین تل شنان در شرق تل تمر، روستاهای دردآرا، ام الکف، تل جمعه، تل کرابیت و الطاویله نیز بمباران شدند. بر اساس این گزارش ترکیه دست کم 50 گلوله توپ به این مناطق شلیک کرده است.

کد خبر 24427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha