هشدار نظام صنفی کشاورزی قروه به انباشت مجدد زباله در حوضه آبخیز جنیان

سرویس کردستان- نظام صنفی کشاورزی قروه در نامه ای خطاب به فرماندار شهرستان ضمن اعتراض به انباشت مجدد زباله در حوضه آبخیز جنیان نسبت به ایجاد تنش کشاورزان و دامداران در صورت ادامه این روند هشدار دادند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، پس از بیانیه هشدارآمیز سمن ها و تعدادی از خبرنگاران رسمی شهرستان قروه نسبت به تخلیه مجدد زباله در حوضه آبخیز جنیان در مسیر جاده روستای اوریه؛ این بار نظام صنفی کشاورزی شهرستان نسبت به تکرار این روند و رقم زدن فاجعه ای دیگر در نامه ای خطاب به فرماندار قروه هشدار داده است.

در این نامه آمده است:

«همان طوری که استحضار دارید چندین سال است پسماند زباله های شهرستان قروه مشکلات و معضلات بزرگی برای کشاورزان وخود شهرداری قروه ایجاد نموده که به دلیل نبود مدیریت شهرداران وشورای های اسلامی شهر قروه در سال‌های گذشته بوده است.

در سال 1393 شهرداری قروه مقدار 13 هکتار زمین در ابتدای جاده اوریه در حوضه آبخیز جنیان برای جابجایی آرامستان قروه از کشاورزان شهرستان با کمترین قیمت خریداری نمود که آرامستان را به آنجا انتقال دهند. حالا پس ‌از گذشت 7 سال آرامستان را به آن مکان انتقال ندادند و متأسفانه زمین خریداری شده از کشاورزان را به جایگاه زباله تبدیل نموده اند.

با توجه به اینکه آب شرب شهرهای قروه و سریش آباد و 21 روستا از مجتمع آبرسانی مظفرآباد و از چاه های آب شرب با مدیریت آب و فاضلاب شهری آن منطقه تأمین می شود، شیرابه زباله ها به آب‌های زیرزمینی نفوذ می نماید و از طرفی نایلون های زباله در زمین‌های کشاورزی پخش خواهد شد و به کشاورزان و دامداران ضرر و زیان وارد می‌کند و آلاینده های آن محیط زیست را آلوده می‌نماید که این امر باعث نارضایتی کشاورزان و تولید کنندگان خصوصاً افرادی که زمین در سال 93 برای آرامستان واگذار نمودند، شده است. لذا خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به انتقال زباله های دپو شده در جنیان ورودی روستای اوریه به جای دیگر اقدام نمایند در غیر این صورت تکرار تخلیه زباله در جنیان تنش کشاورزان و دامداران را در پی خواهد داشت./

­

«رئیس نظام صنفی کشاورزی شهرستان قروه»

در این باره بخوانید:

* بیانیه ای هشدارآمیز در خصوص ادامه بی مدیریتی حوزه پسماند قروه

کد خبر 23734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha