پژوهش محوری گفتمان غالب مدیریت اجرایی کردستان است

سرویس کردستان - استاندار کردستان با بیان اینکه پژوهش محوری گفتمان غالب مدیریت اجرایی استان است, گفت: پژوهشگران سرمایە های گرانبهای کردستان هستند.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی کوشا در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کردستان با بیان اینکه پژوهشگران گرانبهاترین سرمایه‌های استان هستند، گفت: اقدامات و جهت گیری‌ها باید به نحوی باشد که پژوهشگری و تحقیق به گفتمان اصلی و غالب در استان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب حامی اصلی پژوهشگران و علم و تحقیق در کشور هستند، اظهار کرد: برجسته شدن تحقیق و پژوهش و پیشرفت‌های علمی دهه‌های اخیر مرهون تاکیدات و حمایت‌های مقام معظم رهبری است.

استاندار کردستان رویکرد مدیریت اجرایی استان را عنایت و توجه ویژه به کارهای مطالعاتی و پژوهشی دانست و افزود: جهت‌گیری و حرکت ما استوار بر پژوهش محوری است و در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی این مهم را مورد توجه قرار خواهیم داد.

زارعی کوشا ادامه داد: امروز در کشور و استان با مشکلات و بحران‌هایی مواجه هستیم که ریشه آنها عدم توجه کافی به کارهای مطالعاتی و پژوهشی عمیق در گذشته است.

وی اصلاح و بازنگری بعضی رویکردها را در حوزه کلان الزامی دانست و یادآور شد: بعضا پژوهشگران به دنبال مسائل و تحقیقاتی می‌روند که سنخیتی با نیازهای جامعه ندارد و این روند نیز نیازمند تغییر و اصلاح است.

استاندار کردستان بر ایجاد پیوند میان مسائل استان و موضوعات پژوهشی و تحقیقاتی تاکید کرد و بیان کرد: از همه پژوهشگران توانمند استان می خواهم با نگاه مسئولانه، مدیران دستگاه‌های اجرایی را در حل مسائل و مشکلات یاری کنند.

گفتنی است در این مراسم از ۱۰۷ پژوهشگر برتر استان کردستان در حوزه های مختلف تجلیل شد.

کد خبر 22965

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha