کارشکنی لهستان بر سر سفر هیأتی از اقلیم کردستان به آن کشور برای پیگیری پرونده پناهجویان

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رئیس کمیته روابط خارجی و اقلیت های کرد در پارلمان اقلیم کردستان اعلام کرد: لهستان با سفر هیأتی از پارلمان اقلیم به آن کشور برای پیگیری وضعیت پناهجویان کرد، مخالفت کرده است.

به گزارش کرد پرس به نقل از ناس نیوز، "ریبوار بابکە یی" در این باره گفت: به طور مداوم در حال مذاکره با کنسولگری لهستان هستیم تا با هدف سفر به آن کشور و پیگیری قضیه پناهجویان، ویزا دریافت کنیم. اما کنسولگری مذکور، بهانه های متعددی را در این زمینه مطرح کرده است.

بابکی افزود: لهستان به طور مستقیم مخالفت دولت آن کشور را اعلام نمی کند. اما تعلل، نشانه واضحی است که دولت لهستان راضی به انجام این سفر نیست. اما نمی خواهد این موضوع را به صورت علنی اعلام کند.

این نماینده پارلمان اقلیم کردستان تصریح کرد: حدود 1000 پناهجوی کرد در لهستان حضور دارند. ولی ما آمار دقیقی در این زمینه نداریم و فقط تعداد اندکی از آنها نمی خواهند به اقلیم کردستان بازگردند.

ریبوار بابکی خاطرنشان کرد: مهاجرت معکوس از بلاروس به اقلیم کردستان آغاز شده است و دولت اربیل، مشکلات اداری پناهجویانی را که به اقلیم بازگشته اند از جمله اخراج از کار، به دلیل غیبت طولانی را حل خواهد کرد.

کد خبر 22541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha