تخریب سازه ها در بافت کشاورزی متوقف شود/ مردم بیشتر از دلالان متضرر می شوند

سرویس آذربایجان غربی- عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اصلاح قوانین برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز کشاورزی، گفت: طرحی در همین راستا در این کمیسیون به تصویب رسیده که در نوبت ارایه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش کردپرس، روح الله حضرت‌پور، نماینده ارومیه در خصوص نامه‌ای به رییس قوه قضاییه گفت: در این نامه درخواست شده تا زمان اصلاح این قانون که به زودی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز کشاورزی جلوگیری خواهد شد.

او با اشاره به شتاب گرفتن اجرای احکام قضایی در رابطه با تخریب تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی از زراعی به مسکونی در ارومیه، افزود: هرچند رعایت قانون و حفظ کاربری باغات یک تکلیف شهروندی است اما نمی‌توان از آثار سوء تخریب ساختمان‌ها و ویلاهای موجود چشم پوشید چرا که معتقدیم از همان ابتدا باید از ساخت و سازها جلوگیری می‌شد.

نماینده ارومیه در مجلس ادامه داد: تخریب سازه‌ها به هر حال خساراتی را به بار می‌آورد که تنها متوجه سازندگان و مالکان آنها نیست، بلکه محیط زیست و منابع طبیعی نیز از این رهگذر دچار آسیب جدی می‌شود و عملا آنچه مدنظر قانون گذار است نیز حاصل نمی‌شود.

حضرت پور با بیان اینکه تخریب‌های اخیر تلی از نخاله‌های ساختمانی را بر جای گذشته که محیط سبز منطقه ارومیه را تخریب کرده است، گفت: در این میان فقط سود را دلالانی می‌برند که با سخت و ساز غیر مجاز، ویلاهایی با هزینه‌های گزاف را به مردم فروخته‌اند و هیچ برخوردی نیز متوجه آنان نمی شود.

کد خبر 22380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha