3 محموله مرغ زنده در بیجار توقیف شد

سرویس کردستان - رئیس شبکه دامپزشکی بیجار گفت: 3 دستگاه کامیون حامل مرغ زنده فاقد مجوز بهداشتی شب گذشته در این شهرستان شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی توقیف شد.

به گزارش کرد پرس، هادی اسکندری گفت: این خودروها حامل بیش از 3 هزار و ۵۰۰ قطعه مرغ زنده به وزن ۱۱ تُن و به ارزش ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بودند که از یکی از مرغداری‌های فاقد مجوز حمل بهداشتی بیجار با هدف سودجویی بارگیری شده بود.

وی اظهار کرد: پس از انعکاس موضوع به مقامات قضایی، خودروهای حمل توقیف شده و محموله های مرغ نیز برای کشتار و عرضه با قیمت مصوب دولتی به کشتارگاه بیجار ارسال شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی بیجار همچنین از پلمپ یک واحد عرضه فرآورده های خام دامی در این شهرستان خبر داد و افزود: در بازدیدهای مستمر اکیپ های نظارت بر بهداشت عمومی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و در راستای جلوگیری از تخلفات بهداشتی و حفظ سلامت شهروندان، یک واحد عرضه فرآورده های خام دامی پلمپ شد.

اسکندری ادامه داد: در بازدیدهای صورت گرفته از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی توسط بازرسان بهداشتی این شبکه، یک واحد عرضه فرآورده خام دامی به علت عرضه مرغ تاریخ مصرف گذشته و تخلفات بهداشتی و عدم توجه به تذکرات داده شده در زمینه رعایت اصول بهداشتی پلمپ و پرونده واحد به منظور رسیدگی های بیشتر به مراجع قضایی ارسال شد.

وی یادآور شد: واحد نظارت بر بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی بیجار، مسئولیت نظارت بر عرضه‌ بهداشتی فرآورده‌های خام دامی را بر عهده دارد و عموم مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفات بهداشتی، مراتب را از طریق تلفن ۳۸۲۲۳۹۹۱ و یا تلفن گویای ۱۵۱۲ گزارش کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

کد خبر 22344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha