وزیر صمت: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه وجود دارد

سرویس ایران- وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در سفر به سوریه گفت: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور وجود دارد.

به گزارش کرد پرس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سید رضا فاطمی امین افزود: در جریان سفر به سوریه پیشنهادهای خوبی متناسب با ظرفیت ها و شرایط دو کشور خواهیم داشت که نقطه عطف مهمی برای روابط دو کشور به شمار می رود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز یکشنبه در صدر یک هیات بلندپایه اقتصادی وارد سوریه شد و از سوی وزیر اقتصاد این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

محمد سامر الخلیل وزیر اقتصاد و بازرگانی خارجی سوریه در پی استقبال از فاطمی امین گفت: دیدار هیات ایرانی از سوریه در چارچوب ادامه همکاری و همبستگی میان دو طرف برای تقویت روابط در زمینه های مختلف انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد که این سفر بر جنبه اقتصادی در زمینه های تجاری، صنعتی و سرمایه گذاری متمرکز است.

وی همچنین اظهار داشت که سفر هیات ایرانی با دیدارهای مهمی در سطح رسمی و همچنین افتتاح دومین نمایشگاه تولیدات ایران در دمشق با مشارکت ۱۶۴ شرکت ایرانی از بخش های مختلف و نیز انتقال تجربیات و توانمندی های فراوان ایران در زمینه های متنوعی همراه خواهد بود که سوریه به آنها نیاز دارد.

وی همچنین گفت: این دیدارها فرصت بررسی قانون سرمایه گذاری و نیز مهمترین فرصت های سرمایه گذاری در سوریه را فراهم خواهد ساخت.

کد خبر 22301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha