زینب سلیمانی: حاج قاسم بسیار به کردستان علاقه‌مند بود/مبارزه با ظالمان برای حاج قاسم شیعه و سنی نداشت

سرویس کردستان - دختر حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم بسیار به کردستان علاقه‌مند بود، برای او شیعه و سنی فرقی نداشت و برای آزادی‌خواهان جهان همواره می‌جنگید.

به گزارش کرد پرس، زینب سلیمانی در مراسم تشییع پیکر شهیده فاطمه اسدی که 37 سال پیش توسط گروهک های ضدانقلاب به شهادت رسیده بود، گفت: برای من افتخار است که امروز در این مراسم و در جمع مردم کردستان هستم و خاضعانه در برابر این همه لطف سر تعظیم فرود می‌آورم.

وی با اشاره به توجه ویژه‌ شهید سلیمانی به کردها، افزود: در مکتب حاج قاسم شیعه، سنی و مسیحی تفاوتی نداشت چرا که برای همه مظلومان و آزادی‌خواهان جهان می‌جنگید.

دختر شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه حاج قاسم به کردستان بسیار علاقه‌مند بود و این را در سیر زندگیشان می‌توان دید، اظهار کرد: شهید حججی را به یاد بیاوریم که توفیق شهادت را زمانی به دست آورد که خم شد تا اجازه حضور در جبهه‌های جنگ را از پدر و مادرش به دست آورد.

سلیمانی با بیان اینکه زنان قهرمان با عفت و عزت در میدان‌های جنگ حاضر شدند، ادامه داد: امروز در محضر مادری پاک هستیم که گرفتار دام جنایتکاران شد.

گفتنی است شهیده فاطمه اسدی فرزند علی و آمنه در 11 مرداد سال 1339 در روستای باقرآباد از توابع شهرستان دیواندره در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد و سال 1363 توسط گروهک‌های ضدانقلاب به شهادت رسید و پیکر مطهر این بانوی شهید پس از تفحص در 17 آبان، به تهران منتقل و ‌پس از اقامه نماز جمعه تهران، در جمع نمازگزاران تشییع شد.

علاوه بر برگزاری مراسم وداع با این شهیده در شهرهای مقدس مشهد و قم، روز شنبه 22 آبان نیز در معراج شهدای تهران با حضور عموم مردم، نسبت به مقام این شهیده ادای احترام شد.

پیکر این بانوی شهید در مضجع منور رضوی و خواهر بزرگوارشان حضرت فاطمه معصومه(س) طواف داده شد و امروز همزمان با سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) در جوار مرقد بی بی هاجر خاتون(س) خواهر امام رضا(ع) در سنندج، آرام گرفت.

کد خبر 21369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha