بیش از 53 درصد دانش آموزان آذربایجان غربی واکسینه شدند

سرویس آذربایجان غربی- مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی در بازدید از پایگاه ویژه واکسیناسیون دانش آموزان گفت: بیش از 53 درصد از دانش آموزان استان آذربایجان غربی جهت مقابله با کرونا، واکسینه شده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، مهین منافی، با اشاره به سیاست وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی تدریجی، آرام و مطمئن مدارس در آبان ماه گفت: حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان و همکاران فرهنگی، اولویت اصلی در این شیوه از بازگشایی است و برای تحقق آن نیز اقدامات ویژه ای از جمله واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان استان نیز افزود: دوز اول بیش از 96 درصد همکاران فرهنگی استان و 60 درصد دوز دوم، انجام شده است.

منافی با بیان اینکه تسریع در اجرای واکسیناسیون دانش آموزان شرط مهم بازگشایی مدارس است، تاکید کرد: خوشبختانه با تعامل و همکاری متقابل بسیار خوب آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی استان این موضوع نیز به مانند واکسیناسیون فرهنگیان بسترهای لازم ایجاد شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: بهره برداری حداکثری از ظرفیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان ها و مناطق هدف ماست اما در هر منطقه ای که شبکه بهداشت تشخیص بدهد نیاز به ایجاد پایگاه جدیدی است، این آمادگی در مجموعه آموزش و پرورش برای همکاری های لازم وجود دارد.

او افزود: در حال حاضر 39 پایگاه ثابت و سیار ویژه واکسیناسیون دانش آموزان در مناطق 24 گانه آموزش و پرورش فعال است.

کد خبر 19223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha