برداشت سالانه آب از چاه های غیر مجاز ۳۰ میلیون مترمکعب است

سرویس آذربایجان غربی- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: برداشت آب از چاه های غیرمجاز استان، سالانه ۳۰ میلیون مترمکعب بوده و در دوره ۳۰ ساله حدود ۹۰۰ میلیون مترمکعب برداشت از آنها انجام شده است.

به گزارش کردپرس، به نقل از ایرنا؛ یاسر رهبردین افزود: ۵۸ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان وجود دارد که ساماندهی آنها در دستور کار است. از این ها ۲۰ هزار حلقه مربوط به سال های پیش از ۱۳۸۵ بوده و طبق قانون برای آنها تا حدی مجوز صادر می شود.

او اضافه کرد: البته نصب کنتور هوشمند و اجرای سیستم تحت فشار از جمله مقدمات صدور مجوز برای این چاه هاست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در خصوص وضعیت چاه های مجاز و غیرمجاز در آذربایجان غربی نیز بیان کرد: ۲۰ هزار حلقه چاه نیز در استان وجود دارد که صاحبان آنها مدعی هستند این چاه ها پیش از سال ۱۳۸۵ حفر شده که آنها در دست بررسی بوده و در ۲ سال آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

رهبردین ادامه داد: همچنین ۱۸ هزار حلقه چاه غیرمجاز داریم که با اولویت بندی انسداد می شود و پنج هزار حلقه چاه از آنها نیز مسدود شده است.

او گفت: برداشت های غیرمجاز از این چاه ها، سالانه ۳۰ میلیون مترمکعب بوده و در دوره ۳۰ ساله حدود ۹۰۰ میلیون مترمکعب برداشت از آنها انجام شده که این میزان کسری را به ۷۵۰ میلیون مترمکعب کاهش داده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی بیان کرد: از سال ۱۳۹۴ سیستم یکپارچه مدیریت منابع آب ایجاد و همه اطلاعات از حالت دستی خارج شده و حتی خدماتی که برای ۳۷ هزار حلقه چاه مجاز ارائه می شود، در آن سامانه ثبت می شود.

کد خبر 19005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha