2 هزار میلیارد تومان برای راه آهن همدان – سنندج هزینه شد

سرویس کردستان - استاندار کردستان با اشاره به اتمام ریل گذاری و ترمینال راه آهن همدان - سنندج تا پایان هفته جاری، گفت: در طول سه سال گذشته ۲ هزار میلیارد ریال برای این پروژه مهم هزینه شده است.

به گزارش کرد پرس, بهمن مرادنیا در حاشیه بازدید از پروژه راه‌آهن همدان – سنندج در جمع خبرنگاران, گفت: کار ریل‌گذاری این طرح مهم و حیاتی تا آخر این هفته پایان می‌یابد و برای اولین بار واگن و لوکوموتیو وارد ایستگاه سنندج می شود.

وی با اشاره به اینکه بهره‌برداری از این پروژه تا ۲ ماه آینده نهایی می شود، اظهار کرد: راه‌آهن همدان – سنندج مدت ۲ سالی است که پیشرفت بسیار خوبی دارد و امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری از آن در استان باشیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه پروژه مشکل نقدینگی نداشته و در کمترین زمان به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: قرار بود خط آهن همدان – سنندج در مرداد ماه امسال به بهره برداری برسد اما به دلیل مشکلات قطعی برق و کمبود سیمان و برخی موارد مربوط به انتقال تجهیزات به پروژه، کار ریل گذاری به تاخیر افتاد.

نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در حاشیه این بازدید، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در محل پروژه بیان کرد: به نظر می رسد، روند پیشزفت پروژه خیلی خوب و رضایتبخش است و امیدواریم مردم استان به زودی از شبکه ریلی بهره مند شوند.

حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی، پشتیبانی مسئولان و هزینه‌های صورت گرفته برای اجرای سریع پروژه را طی مدت اخیر، قابل تقدیر دانست و ادامه داد: طبق گفته مجریان طرح، در آینده‌ای نزدیک و حداکثر تا 3 ماه آینده، راه آهن همدان – سنندج به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه کار پیشرفت خوبی داشته و معطل نمانده است، یادآور شد: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح، شاهد توسعه و رونق اقتصادی در استان باشیم.

کد خبر 18410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha