تزریق روزانه 5 هزار دُز واکسن کرونا در کردستان

سرویس کردستان - رئیس مرکز بهداشت سنندج گفت: در حال حاضر روزانه 5 هزار دُز واکسن کرونا در سنندج تزریق می شود که 3 هزار و ۵۰۰ دُز آن نوبت اول و مابقی نوبت دوم است.

به گزارش کرد پرس، جهانبخش یوسفی با بیان اینکه ۶۰ تیم بهداشتی در ۲ نوبت صبح و عصر کار واکسیناسیون شهروندان را بر عهده دارند، گفت: در زمینه مراجعه افرادی که پیش از این برای دریافت واکسن مراجعه کرده‌اند هیچ مشکلی وجود ندارد و نکته اصلی مربوط به گروه هدف بالای ۱۸ سال است که برای دریافت دُز اول مراجعه می‌کنند.

وی افزود: در صورتیکه مراجعه برای دریافت دُز اول واکسن همین 3 هزار و ۵۰۰ نفر فعلی باشد، روند واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال ۴۳ روز دیگر در شهرستان به طول خواهد انجامید.

رئیس مرکز بهداشت سنندج ادامه داد: اگر مجموع مراجعین برای دریافت دُز اول واکسن در شهرستان به 5 هزار و ۵۰۰ نفر برسد، روند واکسیناسیون کوتاه‌تر شده و در طول یک ماه شاهد واکسیناسیون تمامی افراد بالای ۱۸ سال و در نتیجه ایمنی زودتر جامعه در برابر بیماری خواهیم بود.

یوسفی اظهار کرد: با شرایط کنونی مراجعه شهروندان سنندجی برای دریافت واکسن کرونا، باید منتظر طولانی‌تر شدن موج پنجم و وخیم‌تر شدن وضعیت شهرستان باشیم.

وی با بیان اینکه ایمنی دیرتر به معنای تداوم وضعیت پرخطر فعلی و افزایش ضریب اشغال تخت های بیمارستانی است، یادآور شد: افراد بالای ۵۰ سالی که تاکنون اقدام به دریافت واکسن نکرده‌اند می‌توانند به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه و واکسن دریافت کنند.

رئیس مرکز بهداشت سنندج بیان کرد: تمامی مراکز و خانه‌های بهداشت روستایی نیز از مدتها قبل کار واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال را بر عهده دارند.

کد خبر 17810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha