625 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان زیر کشت پاییزه می رود

سرویس کردستان - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاروزی کردستان گفت: ۶۲۵ هکتار از اراضی این استان در سال زراعی جاری آماده برای کشت پاییزی گندم، جو و کلزا است.

به گزارش کرد پرس، حیدر مرادی گفت: از یکم مهر ماه سال جاری ۶۲۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت غلات پاییزی می‌رود که این میزان ۵۸۲ هزار هکتار گندم، ۴۰ هزار هکتار جو و ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار کلزا را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه تاریخ کشت کلزا در مناطق سردسیر قروه، دهگلان و سقز ابتدای شهریور ماه است، افزود: در مناطق معتدل همچون بانه، کامیاران و مریوان کشاورزان از ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهر می‌توانند اقدام به کشت کلزا کنند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاروزی کردستان ادامه داد: ۹۰ درصد کشت و برداشت این محصولات به صورت مکانیزه انجام خواهد گرفت و ۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات کشاورزی برای این امر در نظر گرفته شده است که متاسفانه در مناطق صعب العبور مانند توابع شهرستان‌های سروآباد و مریوان امکان بهره گیری از آنها وجود ندارد.

مرادی با اشاره به اینکه کل بذر مورد نیاز برنامه ابلاغی گندم این استان حدود ۹۰ هزار تن است، یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی در راستای حمایت از بهره برداران ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن از این میزان را به صورت اصلاح شده و گواهی شده تامین کرده و مابقی نیز توسط بهره برداران تامین می‌شود.

کد خبر 17616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha