700 میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی در مدارس کردستان توزیع می شود

سرویس کردستان - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید و در قالب کاروان مهر بانشاط بیش از 700 میلیون تومان تجهیزات و وسایل ورزشی مختلف با اولویت مدارس مناطق محروم و کم برخوردار توزیع می شود.

به گزارش کرد پرس، افشین خوش گوار با اشاره به شرایط کرونا و افزایش آگاهی مردم نسبت به این بیماری، انجام واکسیناسیون عمومی مردم و معلمان را زمینه ای برای فراهم کردن آموزش حضوری دانش آموزان عنوان کرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف برای آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس، اظهار کرد: معاونت تربیت بدنی و سلامت استان نیز بر اساس ماموریت خود در دو بخش ورزش و سلامت، ایفای نقش کرده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان در ادامه به اقدامات حوزه سلامت پرداخت و انجام واکسیناسیون فرهنگیان طی 2 مرحله، ابلاغ دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی، جریان سازی و تولید محتوا را از مهمترین اقدامات این بخش عنوان کرد و افزود: در آینده اعتبار سرانه بهداشتی ابلاغ و از طریق مدارس اقلام و تجهیزات مورد نیاز بهداشتی تهیه می شود.

خوش گوار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعطیلی مدارس به خاطر کرونا و دوری دانش آموزان از محیط های آموزشی و ورزشی، ادامه داد: این معاونت در حوزه تربیت بدنی در حد توان سعی کرده اقدامات و کارسازی لازم را انجام دهد تا با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و سایر اقدامات، فعالیت های این حوزه معطل نماند.

وی با بیان اینکه به رسم سال های گذشته و سابقه 5 ساله، کاروان وسایل و تجهیزات ورزشی به شهرستان ها و مناطق ارسال می شود، یادآور شد: این کاروان شامل انواع توپ رشته های ورزشی، طناب، حلقه هولاهوپ، شطرنج، دارت، راکت تنیس روی میز، راکت بدمینتون، تور دروازه فوتسال و در مجموع 13 هزار قلم تجهیزات است که به ارزش ریالی 700 میلیون تومان در مناطق 16 گانه آموزش و پرورش توزیع می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان بیان کرد: با توجه به این که دانش آموزان تقریبا یک سال از فعالیت های ورزشی درون مدرسه ای دور بوده اند، تلاش کرده ایم، شرایطی فراهم کنیم که در بازگشایی حداقلی نیز نشاط و شادابی را با فعالیت های ورزشی به مدارس باز گردانیم.

خوش گوار گفت: در کنار تهیه و ارسال تجهیزات ورزشی، در هفته آینده 4 کلاس درس تربیت بدنی و 5 مدرسه پویا در شهرستان های مختلف استان با هدف افزایش سرانه زمان فعالیت ورزشی دانش آموزان به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین به وضعیت نیروی انسانی این حوزه در 2 بخش تربیت بدنی و سلامت نیز اشاره کرد و با بیان اینکه امسال تعداد 18 نفر از معلمان تربیت بدنی و تعداد 6 نفر مراقب سلامت به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، اظهار کرد: از ابتدای مهر امسال تعداد 57 نفر معلم تربیت بدنی، از بین نیروهای ورودی آموزش و پرورش به جمع معلمان تربیت بدنی استان افزوده می شوند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان افزود: از سر جمع نیروهای موجود و سال گذشته تعداد 17 نفر و در سال جاری نیز تعداد 14 نفر به نیروهای مراقب سلامت استان اضافه شده است و بخش عمده نیروی انسانی مورد نیاز تامین شده است.

کد خبر 17610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha