واکسیناسیون ۱۸ ساله‌ها در کردستان آغاز شد

سرویس کردستان - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از انجام واکسیناسیون کرونا برای متولدین ۱۳۸۲ در استان خبر داد.

به گزارش کرد پرس، ابراهیم قادری با بیان اینکه سامانه ثبت نام salamat.gov.ir برای رده سنی ۱۸ سال به بالا در استان (متولدین ۱۳۸۲) فعال است، اظهار کرد: سن ثبت‌نام برای تزریق واکسن در این سامانه کاهش یافته و همواره افراد طبق گروه‌های سنی ۱۸ سال به بالا می‌توانند به سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون مراجعه و زمان و محل دریافت واکسن را انتخاب کنند.

وی افزود: طبق مطالعات صورت گرفته بر روی افراد زیر ۱۸ سال در دیگر کشورها و انتشار نتایج آن، تزریق واکسن سینوفارم برای این رده سنی مجاز اعلام شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اهمیت تزریق واکسن کرونا با توجه به فرارسیدن پاییز و فصول سرد سال، ادامه داد: هم اکنون به میزان کافی واکسن در اختیار داریم و همه‌گروه‌های سنی واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به مراکز تجمیعی نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

قادری با بیان اینکه برای ثبت‌نام جهت انجام واکسن کرونا نیاز به داشتن پرونده بهداشتی نیست، یادآور شد: از شهروندان فهیم صمیمانه تقاضا می‌شود برای جلوگیری از ازدحام، معطلی و احتمال انتقال بیماری، قبل از مراجعه به مراکز واکسیناسیون از سامانه نوبت بگیرند.

کد خبر 17523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha