تزریق واکسن کرونا به 129 هزار شهروند سنندجی/557 نفر در بیمارسان بستری هستند

سرویس کردستان - رئیس مرکز بهداشت سنندج گفت: تاکنون 129 هزار نفر از شهروندان سنندجی واکسن کرونا را در 7 مرکز تجمیعی این شهرستان دریافت کرده اند.

به گزارش کرد پرس، جهانبخش یوسفی با بیان اینکه تا کنون ۱۲۹ هزار نفر در سنندج واکسن نوبت اول و ۶۲ هزار نفر نیز نوبت دوم را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: در مجموع 191 هزار دُز واکسن کرونا در سنندج تزریق شده است.

وی افزود: نمونه گیری از بیماران توسط سیستم بهداشتی کماکان ادامه دارد و روزانه حدود ۵۰۰ تست pcr و ۱۰۰ تست سریع در مراکز نمونه گیری شهرستان سنندج انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت سنندج ادامه داد: در حال حاضر در بیمارستان توحید ۲۸۷ نفر، کوثر ۱۳۰ نفر، بعثت ۶۰ نفر و در بیمارستان تامین اجتماعی نیز ۸۰ نفر به خاطر ابتلا به کرونا بستری هستند.

یوسفی با بیان اینکه در بیمارستان توحید به جز این تعداد، ۱۳۷ نفر نیز بستری موقت هستند، یادآور شد: اگر تدبیر بستری موقت نبود امکان مدیریت این همه بیمار میسر نمی شد، به طوریکه ظرفیت کلی مرکز درمانی توحید ۲۲۰ نفر است ولی با تصمیمات اتخاذ شده ظرفیت آن افزایش پیدا کرد.

وی بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و بیان کرد: در صورتیکه تست یکی از اعضای خانواده مثبت شد بقیه اعضا خود را قرنطینه کنند تا آنان هم مبتلا نشوند.

رئیس مرکز بهداشت سنندج خواستار عدم حضور شهروندان در مهمانی و فضاهای سربسته شد و گفت: در صورت بی توجهی مردم نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، باید منتظر شرایط بدتری در استان باشیم.

کد خبر 17373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha