متولدان ۱۳۶۱ تا ۱۳۸۰ در آذربایجان غربی برای واکسیناسیون نام نویسی کنند

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: افراد ۳۰ تا ۳۹ سال (متولدین ۱۳۶۱ تا ۱۳۸۰) که ساکن استان آذربایجان غربی هستند و در پایگاه‌های بهداشت پرونده سلامت دارند می‌توانند از طریق همین سامانه برای دریافت واکسن کرونا ثبت‌نام کنند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، دکتر جواد آقازاده با اشاره به ورود سن واکسیناسیون به دهه ۶۰ در کشور گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان حداقل سن ثبت‌نام و دریافت نوبت واکسن کرونا در تمام کشور ۲ سال کاهش یافت.

او ادامه داد: از هم‌اکنون تمامی افراد ۴۰ سال به بالا (متولدین ۱۳۶۰ و قبل) در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir زمان و محل دریافت واکسن را بلافاصله خودشان انتخاب کنند. برای این کار، نیازی به داشتن پرونده بهداشت نیست.

دکتر آقازاده اظهار داشت: هم‌چنین افراد ۳۰ تا ۳۹ سال (متولدین ۱۳۶۱ تا ۱۳۸۰) که ساکن استانهای آذربایجان غربی، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، قم و هرمزگان هستند و در پایگاه‌های بهداشت پرونده سلامت دارند می‌توانند از طریق همین سامانه ثبت‌نام کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بیان کرد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، داشتن نوبت از سامانه salamat.gov.ir برای مراجعه به پایگاه‌های تزریق واکسن ضروری است. همچنین از مراجعان عزیز تقاضا می‌شود صرفا در زمان نوبت مراجعه فرمایند.

او با اشاره به اینکه رکورد واکسیناسیون در آذربایجان‌غربی علیه ویروس کرونا شکست گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و در عرض یک روز به ۵۲ هزار و ۳۹۸ نفر در استان آذربایجان‌غربی علیه ویروس کرونا واکسن تزریق شده است و

به گفته دکتر آقازاده؛ از ابتدای واکسیناسیون تاکنون در استان یک‌میلیون و ۱۵۸ هزار و ۶۱۱ نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

کد خبر 17127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha