پوشش 96 درصدی مرحله اول واکسیناسیون فرهنگیان آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی از پوشش 96 درصدی مرحله اول واکسیناسیون همکاران فرهنگی در سطح استان خبر داد و گفت: در مجموع آمار مراقبین سلامت استان نیز به 160 نفر می رسد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، رویا اسماعیل لو با تشریح اقدامات اداره کل آموزش و پرورش استان در راستای ساماندهی پروتکلهای بهداشتی مدارس در ایام کرونا اظهار داشت: در قالب پروژه مهر امسال، خرید ملزومات بهداشتی مراقبین سلامت استان برای سال تحصیلی جدید و تجهیز اتاق بهداشت در مدارس مناطق با اولویت مدارس شبانه روزی در دستور کار قرار گرفت.

او بیان کرد: تجهیز لوله کشی صابون مدارس کم برخوردار بااختصاص اعتبار 700 میلیون ریال و خرید مواد ضد عفونی و شوینده در مناطق با تخصیص اعتبار 400 میلیون ریال از دیگر اقدامات آموزش و پرورش استان در این خصوص می باشد.

این مقام مسئول از جذب تعداد 40 نفر مراقب سلامت جدید برای سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: در مجموع آمار مراقبین سلامت استان به 160 نفر خواهد رسید.

اسماعیل لو از پوشش 96 درصدی مرحله اول واکسیناسیون همکاران فرهنگی در سطح استان خبر داد و افزود: 13پایگاه تجمعی واکسیناسیون فرهنگیان در سطح استان فعال است و مرحله دوم واکسیناسیون با پوشش 55 درصدی ادامه دارد.

او افزود: به منظور افزایش سطح سواد سلامت در پیشگیری از بیماری کرونا، دوره کمک های اولیه برای همکاران فرهنگی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دوره توانمند سازی همکاران فرهنگی ومدیران مدارس واولیای دانش آموزان در فضای مجازی برگزار شد.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان از واریز اعتبار اختصاصی به حساب مدارس معین برای راه اندازی اتاق بهداشت و رفع مشکلات سرویس های بهداشتی و لوله کشی صابون مدارس خبر داد.

او در پایان گفت: دانش آموزان استان در حوزه سلامت و مدافعان سلامت رتبه های برتر کشوری را کسب کردند و در این راستا تجلیل از فعالان حوزه سلامت و سفیران سلامت دانش آموزی صورت گرفته است.

کد خبر 17114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha