مشارکت شهروندان و فرهنگ سازی از طریق رسانه ها در رفع مشکلات شهر تأثیرگذار است

سرویس کردستان - رئیس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: رسانه ها نقش تاثیرگذاری در ترویج فرهنگ شهروندی داشته و افزایش مشارکت شهروندان از طریق رسانه بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش کرد پرس, فرزاد زارعی در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار منتخب با مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان بر لزوم تعامل با رسانه در راستای جلب مشارکت و اعتماد شهروندان به مجموعه شهرداری و همچنین فرهنگ سازی مناسب در جهت رفع مشکلات و معضلات شهری تاکید کرد و اظهار کرد: صدا و سیما, صدا و ندای مردم جامعه است و با وجود آن جامعه توسعه می یابد چرا که مردم به صدا و سیما اعتماد کامل دارند.

وی افزود: صدا و سیما در مدیریت شهری نقش ویژه ای داشته و باید این همکاری به ویژه در حوزه تولید برنامه هایی با محور فرهنگ شهروندی پررنگ تر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج ادامه داد: رسانه ها بویژه صدا و سیما نقش تاثیرگذاری در ترویج فرهنگ شهروندی داشته و افزایش مشارکت شهروندان از طریق رسانه بسیار حائز اهمیت است.

زارعی با اشاره به اینکه قریب به 90 درصد از شهروندان عوارض سالیانه را پرداخت نمی کنند, یادآور شد: این رسانه می تواند در فرهنگ سازی در زمینه پرداخت عوارض بسیار تاثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: در بحث کرونا نیز صدا و سیما با اطلاع رسانی در این حوزه و فرهنگ سازی نقش ویژه ای را در سلامت شهروندان ایفا کرد.

فرهاد میمنت آبادی عضو شورای شهر سنندج هم در این دیدار گفت: مهمترین رسالت صدا و سیما عملیاتی کردن افکار و اندیشه های مردم است.

وی اظهار کرد: صدا و سیما موثرین و کارآمدترین ارکان نظام مقدس ما و دیگر نظام ها است و برخی مواقع هم بسیار و مظلوم واقع می شود.

عضو شورای شهر سنندج ضمن تشکر از زحمات کارکنان این سازمان, افزود: انعکاس و پیگیری مطالبات مردم و همچنین انعکاس خدمات نظام کار بسیار سختی است.

میمنت آبادی ادامه داد: نگاه شورای دور ششم تنها مختص به فعالیت های شهرداری نسیت و دیگر مسائل شهری هم نظیر کیفیت آب شرب سنندج توسط این نهاد مردمی رصد و پیگیری خواهد شد.

وی یادآور شد: تعاملات شهرداری و شورای شهر با صدا و سیما در راستای فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازی خواهد بود که این خود سرمایه گذاری در جهت رفع مشکلات و معضلات سطح شهر است.

اسعد فریدی دیگر عضو شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این دیدار بیان کرد: بزرگترین معضلات شهرداری و مدیریت شهری از طریق رسانه و فرهنگ سازی قابل رفع بوده و با فعالیت های فرهنگی می توان بسیاری از مشکلات سطح جامعه را حل کرد.

بهروز ابراهیم آبادی عضو شورای شهر نیز گفت: تقویت فرهنگ و فرهنگ سازی موجب دفاع و حفظ هنجارها و کم رنگ نمودن ناهنجاریها خواهد شد.

سالار علی ویسی دیگر عضو شورای شهر هم بر لزوم توجه رسانه ها به مناطق حاشیه ای کم تر برخوردار تاکید کرد و افزود: با همراهی و تعامل با رسانه ها می توان بسیاری از مشکلات سطح شهر بویژه نقاط حاشیه ای را رفع کرد.

در ادامه این دیدار شهردار منتخب نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره منصور ساعدی خبرنگار و تصویر بردار با اخلاق آن سازمان و تبریک روز سینما به تمام فعالان این حوزه اظهار داشت: زکات علم و تجربه؛ حدمت رسانی به مردم است.

سیدانور رشیدی گفت: شهر موجود زنده ای است که با برنامه ریزی های فرهنگی می توانیم این شهر را زنده تر و زیباتر سازیم.

وی در خصوص ساماندهی وانت بارهای میوه فروش اظهار کرد: باید بسیاری از تهدیدها را با برنامه به فرصت تبدیل کنیم و با برنامه ریزی مناسب می توان صنوف آلاینده و مزاحم را نیز ساماندهی کرد.

وی بیان کرد: در بخش اعتمادسازی شهروندان به شهرداری نیازمند تعامل و همکاری همه رسانه ها از جمله صداو سیما هستیم.

رشیدی افزود: اجرایی نمودن شهرداری الکترونیک یکی از اقدامات مهم در راستای تسهیل در خدمات رسانی به شهروندان خواهد شد که باید آن را اجرایی کنیم.

وی از مدیران صدا و سیمای مرکز کردستان درخواست کرد با توجه به انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی تمهیدات لازم در خصوص پخش موسیقی فاخر کوردی در شبکه های سراسری را نیز فراهم نمایند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان نیز در این دیدار گفت: شهر دارای هویت بوده و چند بعدی و چند وجهی است و از آنجا که شهر همانند موجود زنده ای است بنابراین با مسائل و مشکلات عمده ای روبرو است.

جعفر عبدالملکی بیان کرد: شهر به عنوان یک سیستم عمل نموده و همکاری و تعامل بین دستگاه ها در جهت عبور و حرکت سیستم تاثیر گذار است.

وی بیان کرد: شهر بدون مشکل، انحراف و جرم وجود ندارد پس باید مسائل شهری را خوب بشناسیم؛ مسائلی از قبیل بیکاری، حاشیه نشینی، طلاق، اعتیاد و برخی دیگر از آسیب ها از مهم ترین معضلات شناخته شده در سطح شهر است.

وی اظهار کرد: مبادی ورودی و خروجی شهر بسیار حائز اهمیت است و باید در راستای زیباسازی و ساماندهی آن اقدام شود.

عبدالملکی افزود: سنندج شهر خلاق موسیقی بهترین فرصت برای معرفی هرچه بهتر شهر به تمام جهانیان است.

وی از آمادگی صدا و سیما با تمامی دستگاه ها از جمله شورا و شهرداری در راستای رفع مشکلات سطح شهر خبر داد و گفت: امیدواریم با فرهنگ سازی و برنامه ریزی مناسب گام مهمی در جهت امید آفرینی و ایجاد جامعه بانشاط برداریم.

کد خبر 17016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha