ارتقای کیفیت تصفیه خانه فاضلاب بوکان در دستور کار/ بوی تعفن امان مردم را برید

سرویس آذربایجان غربی- مدیر امور آب و فاضلاب بوکان از واگذاری مطالعات ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان به مهندسین مشاور خبر داد و گفت: طرح در مرحله ارسال به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گرفته است.

به گزارش کردپرس، مشکل بوی تعفن تصفیه خانه بوکان که با تکنولوژی ۲۰ سال قبل ساخته شده، زندگی شهروندان مناطق شمالی شهر و روستاهای حمامیان، ناچیت، اوج تپه و علی آباد این شهرستان را مختل کرده است و دیگر این تصفیه خانه جوابگوی وضعیت امروزی شهر بوکان نیست.

پیشتر اداره کل آبفای آذربایجان غربی توصیه کرده جهت رفع مشکل این تصفیه خانه قدیمی در محوطه آن درختکاری شود، اما نماینده بوکان در مجلس در واکنش به این موضوع اعلام کرد: بوی بد تصفیه خانه بوکان زندگی مردم را مختل کرده و این بوی بد با کاشت درخت حل نمی شود و باید آب و فاضلاب آذربایجان غربی راهکاری اساسی برای حل این مشکل ارائه کند.

اکنون مدیر امور آب و فاضلاب بوکان از واگذاری مطالعات ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب شهرستان بوکان به مهندسین مشاور خبر داد و گفت: طرح در مرحله ارسال به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گرفته است.

سلمان خدایاری با اشاره به اینکه نزدیک به ۲۰ سال از احداث تصفیه خانه بوکان می گذرد، افزود: رشد سریع جمعیتی بوکان، موجب افزایش وسعت و گسترش شهرنشینی در اطراف این تصفیه خانه شده است.

او اظهار داشت: این اقدام در نتیجه رایزنی‌های انجام شده توسط نماینده و فرماندار شهرستان بوکان و مساعدت مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان به منظور ارتقای کیفیت و کمیت تصفیه خانه صورت گرفت که در نتیجه مطالعات ارتقای تصفیه خانه فاضلاب بوکان به مهندسین مشاور فراز آب واگذار و گزارش نتایج حاصله جهت تصویب و اخذ موافقتنامه و اعتبارات مالی در مرحله ارسال به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گرفته است.

خدایاری، در خصوص اقدامات انجام شده توسط امور آب و فاضلاب بوکان گفت: اجرای برنامه‌های کوتاه مدت از جمله درختکاری محوطه، پوشش تاسیسات ورودی، اصلاح و بازسازی هواده‌های مکانیکی سطحی و طراحی و ساخت واحد دانه گیری انجام شده است.

تامین آب ۱۶۵ روستا و رفع بوی تعفن تصفیه خانه بوکان از جمله درخواست های این شهرستان در حوزه آبفا است.

کد خبر 16976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha