ایجاد نظام صنفی از ضروریات جدی جامعه رسانه ای/۱۵ هزار نفر عضو سازمان بسیج رسانه کشور هستند

سرویس کردستان - رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: برای حمایت از رسانه ها و پایش خبرنگار از غیرخبرنگار باید نظام صنفی رسانه داشته باشیم.

به گزارش کرد پرس, مسعود بصیری عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران, اظهار کرد: مشکل ما امروز امکانات نیست چرا که نیروی انسانی توانمندی داریم که تنها باید قدر آنها را بدانیم تا بتوانیم به آنچه که هدف این سازمان است برسیم.

وی افزود: نظام جامع صنفی امروز یکی از نیازهای حوزه رسانه است تا بتوان در صورتی توهین و اهانت به جامعه رسانه ای, از طریق قانون حق آنها را گرفت.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور ادامه داد: طرح اینکار سال هاست که آماده است اما چون خبرنگاران تحقق آن را مطالبه نمی کنند تا امروز نتوانسته ایم آن را اجرایی کنیم و تا زمانی که خبرنگاران خود به صورت جدی پای کار نیایند, نمی توان نظام جامع صنفی را ایجاد کرد.

بصیری یادآور شد: دولت باید برای اینکه خبرنگاران بتوانند آزادانه فعالیت های رسانه ای خود را انجام دهند, از نظر اقتصادی آنها را تامین کند تا دیگر دغدغه معیشت نداشته باشد.

۱۵ هزار نفر عضو سازمان بسیج رسانه کشور هستند

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار بسیجی در کشور عضور این نهاد هستند و شبکه تولید محتوای بسیار قدرتمندی داریم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اینکه ۲۰۰ کانون زیر نظر بسیج رسانه در کشور فعال هستند، گفت: بسیج رسانه ظرفیت بزرگی در کشور است که باید آن را در سطح منطقه‌ای توسعه داد و حرف‌های خود را به گوش جهانیان رساند.

بصیری با بیان اینکه بسیج رسانه ساختار مشخصی در استان‌های مختلف دارد، اظهار کرد: دولت و حاکمیت برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتسگی خبرنگاران باید هزینه کند و این را اهل رسانه باید مطالبه کنند.

وی با اشاره به اینکه مخاطبان زیادی در کشور داریم و باید احساس مسئولیت کنیم، افزود: در کنار وظایفی که برعهده رسانه‌ها است، خبرنگاران باید مطالبات و حقوق خود را از ادارات ارشاد مطالبه کنند و وزارت ارشاد باید به خواسته‌های فعالان این عرصه توجه کرده و وضعیت رسانه‌ها را سامان دهد‌.

کد خبر 16821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha