سرانه آموزشی ارومیه از میانگین استانی هم پایین تر است

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با بیان اینکه معضل کمبود فضای آموزشی در شهرستان ارومیه مشهود است؛ گفت: سرانه آموزشی این شهرستان کمتر از سه مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است و از میانگین استانی هم پایین تر است.

به گزارش کردپرس، مهین منافی، در بازدید از مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو ارومیه، تاکید کرد: شهرستان ارومیه باید در تعریف پروژه های جدید مدرسه سازی در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: تسریع در فرآیند ثبت نام مدارس، تلاش برای پوشش حداکثری و پیشگیری از ترک تحصیل، اولویت آموزش و پرورش در شرایط کنونی است.

او افزود: وضعیت استان آذربایجان غربی از نظر سرانه فضای آموزشی مطلوب نیست و پایین تر از میانگین کشوری است.

منافی، با تاکید بر اینکه شهرستان ارومیه به عنوان مرکز استان باید در اولویت پروژه های جدید مدرسه سازی قرار گیرد؛ ادامه داد: سرانه آموزشی شهرستان ارومیه کمتر از سه مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است و حتی از میانگین استانی که ۴.۰۵ متر مربع است، کمتر است.

منافی بیان کرد: تعیین تکلیف املاک آموزش و پرورش نقش کلیدی از رفع معضل کمبود فضای آموزشی ایفا می کند که به عنوان یک اولویت در دستورکار قرار دارد.

او در خصوص نحوه فعالیت مدارس در سال تحصیلی جدید تصریح کرد: در صورت مجوز ستاد ملی کرونا، احتمال آموزش ترکیبی مجازی و حضوری برای سالتحصیلی جدید وجود دارد لذا مسوولان آموزش و پرورش باید برای هر شرایط آمادگی کامل داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: مدرسه محل آموزش مهارت‌های اجتماعی است و آموزش مجازی نمی تواند تمامی اهداف آموزشی نظام تعلیم و تربیت را پوشش دهد.

کد خبر 16445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha