تأکید بر حذف رانت و لابی در شهرداری قروه/حل پسماند یکبار برای همیشه

سرویس کردستان- نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس به اعضای شورای شهر هشدار داد که رانت و لابی گری در شهرداری باید حذف شود و معضل پسماند یکبار برای همیشه رفع گردد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، پرویز اوسطی در نشست با شورای شهر قروه با محوریت بررسی مشکلات شهری پس از شنیدن موارد مرتبط توسط اعضای شورای شهر، اظهار داشت: انتظارات از نمایندگان مردم همیشه بالاست و باید به درستی از این انتظارات برای توسعه شهرستان بهره برد.

او به انتخاب شهردار اشاره کرد و خطاب به اعضای شورای شهر گفت که باید کسی را انتخاب کنند که توانمندی و صلاحیت لازم را داشته باشد و بتواند در حوزه مدیریتی عملکرد مطلوبی را از خود ارائه دهد.

اوسطی به رفع مشکل قیر و درآمد پایدار برای شهرداری و اینکه پیگیری لازم برای این مسئله صورت خواهد گرفت، اشاره کرد و تلاش برای دایر کردن کشتارگاه مناسب را ضروری دانست.

او سپس به معضل پسماند در قروه پرداخت. «بحث پسماند باید بررسی شود و در این زمینه از صندوق توسعه ملی محیط زیست بودجه لازم برای پسماند قروه می تواند دریافت کرد به شرطی که جایگاهی مناسب بدون معضلات اجتماعی و زیست محیطی تعیین و اقدامات بهداشتی هم لحاظ گردد.»

اوسطی برای توسعه سراب و تعیین محل آرامستان جدید در قروه هم بر ارائه طرح های مطالعاتی تأکید کرد و اعلام همکاری در این زمینه را داشت.

این نماینده مجلس در ادامه خبر از دریافت مجوز احداث درمانگاه تأمین اجتماعی برای دهگلان داد و تصریح کرد که برای قروه هم چنین پروژه ای در دست اقدام است.

پرویز اوسطی سپس به مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن در سطح شهرستان اشاره کرد. «صنایع و معادن بزرگ باید به مسئولیت اجتماعی خود در تمامی حوزه ها به ویژه ورزش توجه داشته باشند و تیم های ورزشی فعال در سطح شهرستان را حمایت کنند.»

مطابق اظهارات او صنایع و معادن همچنین باید نحوه سرمایه گذاری و فعالیتشان مشخص شود و در واقع در حوزه سرمایه گذاری در کشور باید بازنگری جدی صورت گیرد.

اوسطی در پاسخ به مشکلات حوزه سرمایه گذاری، از موانع موجود در این زمینه گفت. «یکی از مشکلات در استان کردستان سرمایه گذاری است که یکی از موانع سرمایه گذاری باز می گردد به همکاری نکردن بانک ها با سرمایه گذاران که باید بازنگری و مورد بررسی قرار گیرد.»

او درباره طرح مسکن ملی و زمین در نظر گرفته شده برای آن هم اعلام کرد که نباید اجازه داد رویه های اشتباه گذشته تکرار شود و باید جلوی هرگونه اقداماتی که منجر به تخریب هویت شهر می شود را گرفت.

اوسطی به بحث طرح مدیریت یکپارچه شهری پرداخت و در پاسخ به این مسئله هم عنوان کرد که این طرح در دستور کار قرار دارد و به زودی تبدیل به قانون خواهد شد.

نماینده مجلس با تأکید بر عدالت در پرداختی ها، صراحتاً خطاب به اعضای شورای شهر بیان کرد که «اگر در حوزه شهرداری هرگونه رانت و لابی و نفوذ در هر مسئله ای وجود دارد آن را جمع کنید و نگذارید بی اعتمادی مردم به مدیریت شهری بیشتر شود و با ایجاد فضای سالم این بدبینی را رفع کنید.»

اوسطی همین طور درباره مشکلات اوقاف خبر داد که پیگیری لازم انجام و باید جلوی این اقدام گرفته شود.

او گفت که برای توسعه شهر باید در نواحی منفصل شهری مراکز تجاری دایر کرد تا بهره مندی مردم این نواحی بالا رود.

دیگر نکته ای که اوسطی تأکید کرد این بود که ادارات باید با شورای شهر همکاری و نشست های مشترک لازم را داشته باشند. او تصریح کرد که هیچ گونه کم کاری با شورای شهر قابل قبول نیست.

نماینده مجلس در خصوص وضعیت ورزش هم اعلام کرد که در حوزه ورزش سرانه ورزشی بالاست اما در بخش زیرساختی فاصله بسیار وجود دارد که باید رسیدگی شود./

کد خبر 16328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha