تزریق واکسن کرونا به ٥ هزار نفر از عشایر آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- مدیر کل امور عشایری آذربایجان غربی گفت: ٥ هزار نفر از عشایر استان طی یک ماه اخیر واکسن کرونا دریافت کرده اند.

به گزارش کردپرس، به نقل از ایسنا؛ علی ناجی افزود: طبق ابلاغ وزیر بهداشت درمان و آموزش خطاب به دانشگاه های علوم پزشکی واکسیناسیون عشایر بالای ۱۸ سال را درمناطق عشایری تکلیف شده است.

او تصریح کرد: طبق گزارش اخیر دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تعداد ۸۱ هزار نفر عشایر در سامانه سیب ثبت نام کرده اند که عشایر بالای ۱۸ سال از میان آن استخراج و به ترتیب واکسینه می شوند.

ناجی با اشاره به اینکه درحال حاضر جمعیت عشایری آذربایجان غربی براساس آخرین سرشماری ثبتی بیش از ۲۰هزار و ۴۴۴خانوار و جمعیتی بالغ بر ۹۷هزار نفراست، یاد آور شد: این افراد در ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل در سطح استان ساکن هستند.

مدیر کل امور عشایری آذربایجان غربی اظهار کرد: بیش از ۲ میلیون ۵۰۰هزار راس دام سبک وسنگین عشایری در استان وجود دارد که سالانه بیش از ۶۸ هزار تن انواع محصولات دامی وپروتئینی راتولید و روانه بازار مصرف می کنند.

ناجی گفت: از این میزان تولیدات ۱۶ هزار تن گوشت قرمز، ۵۰ هزارتن شیر و٢ هزار و ۱۰۰تن پشم و مو است که سهم ۲۵ درصد ی در تولیدات این بخش در کشور را استان به خود اختصاص داده است.

او ادامه داد: عشایر آذربایجان غربی با امکانات محدود نقش برجسته ومهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

کد خبر 16022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha