بنیاد تعاون از ظرفیت فعالان اقتصادی برای اشتغال زندانیان استفاده کند

سرویس آذربایجان غربی- رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: فعالان اقتصادی استان قسمتی از نیروی انسانی موردنیاز خود را از زندانیان تامین کنند تا نه تنها از اجر معنوی این کار بهره بگیرند بلکه از این نیرو در گرداندن چرخ تولید خود بهره ببرند.

به گزارش کردپرس، به نقل از دادگستری؛ ناصر عتباتی روز پنجشنبه در بازدید بندهای نسوان و نوجوانان و کارگاه حرفه آموزی بانوان و در جلسه با بنیاد تعاون زندانیان آذربایجان‌غربی بیان کرد: بنیاد تعاون باید از ظرفیت فعالان اقتصادی این استان بهره لازم را ببرد.

او ادامه داد: بنیاد تعاون یک نهاد عام المنفعه بوده که بدون دریافت بودجه‌ای از دولت به صورت خودگردان در زمینه های مختلف فعالیت کرده و نه تنها تعدادی از زندانیان در قبال کار و فعالیت های خود دستمزد دریافت می‌کنند بلکه سود حاصل از واحدهای تولیدی این بنیاد مستقیما صرف زندانیان و خانواده های ایشان می شود.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در ادامه به اثرات مثبت اشتغال زندانی اشاره کرد و اظهار داشت: اشتغال به کار زندانی نه تنها تاثیر مستقیم و بسیار مهمی از نظر درآمد زایی برای زندانی و خانواده وی دارد بلکه خود عاملی برای پیشگیری از وقوع مجدد جرم از سوی زندانی است.

در ادامه این جلسه مسوولان مربوطه با ارائه گزارشی از عملکرد بنیاد به بیان مشکلات پیش رو پرداخته که عتباتی با ارائه راه حل های کاربردی قول مساعدت و همراهی در رفع این مشکلات را داد و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

کد خبر 15932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha