مرکز پلیس راه مهاباد به زودی افتتاح می‌شود

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده نیروی انتظامی مهاباد گفت: طی هفته آینده مرکز پلیس راه مهاباد با نیروی اولیه افتتاح می‌شود تا ساخت و ساز این مرکز به اتمام برسد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، سرهنگ محمد توحیدی، فرمانده انتظامی مهاباد در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: از سال‌های گذشته مشکل نبود پلیس راه مهاباد وجود داشت و افزایش تصادفات برون شهری را هم در پی داشت.

او تاکید کرد: در صورت وقوع تصادف به دلیل نبود پلیس راه، باید پلیس از نقده یا میاندوآب در محل حاضر می شد و این مسئله مشکلات عدیده ای را برای شهروندان مهاباد شد.

سرهنگ توحیدی گفت: زمینی که برای پلیس راه مهاباد با تعیین شده بود، مشکل سند داشت اما در حال حاضر سند به نام پلیس راه زده شده و توسط راهداری در آینده ای نزدیک عملیات ساخت و ساز آن شروع می‌شود.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی تصادفات برون شهری منجر به فوت در این شهرستان افزود: تصادفات درون شهری منجر به فوت نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است.

او در ادامه از کشف بیش از ۹ هزار لیتر سوخت قاچاق در بازرسی از یک کامیون تانکر در این شهرستان، خبر داد و گفت: ماموران انتظامی این شهرستان در راستای اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق سوخت و منابع ملی، حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور سردشت به مهاباد به یک دستگاه کامیون تانکر مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

توحیدی افزود: در بازرسی از این خودرو ۹ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت سفید قاچاق و توزیع خارج از چرخه قانونی کشف و در این خصوص یک فرد متخلف دستگیر و برای مراحل سیر قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی مهاباد تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون کشفیات انواع مواد مخدر در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ٢٢٠ درصد رشد داشته است.

او ادامه داد: در همین ارتباط امسال ۵۹ نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر 5 نفر تهیه کننده مواد مخدر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ توحیدی افزود: همچنین تاکنون ۹۰ نفر معتاد متجاهر نیز به کمپ های ترک اعتیاد هدایت شده اند و از ابتدای امسال ۱۲ دستگاه مرتبط با مواد مخدر شامل پنج دستگاه سواری و هفت دستگاه متورسیکلت هم توقیف و روانه پارکینگ شده اند.

فرمانده انتظامی مهاباد اظهار داشت: طی ۱۳۵ روز اول امسال کشفیات انواع قرص روانگردان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۸۷ درصدی داشته که با تعامل و همکاری شهروندان محقق شده است.

سرهنگ توحیدی با تاکید بر اینکه هیچ کدام از جرایم این شهرستان برنامه ریزی شده نیست، گفت: گزارش میزان سرقت در سطح شهرستان نیز با هوشیاری مردم و تلاش ماموران کاهش یافته است و سرقت از بانک و مغازه ها تا کنون در مهاباد گزارش نشده است.

او اظهار داشت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی این شهرستان از ابتدای امسال ۵۰۰ لیتر انواع سوخت خارج از شبکه و ۱۱۰ هزار لیتر سموم کشاورزی غیرمجاز در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی همچنین از شناسایی یک واحد تولید سموم کشاورزی تقلبی در مهاباد خبر داد که با تلاش ماموران انتظامی پلمب شده است.

توحیدی در خصوص تخلفات صنفی نیز بیان کرد: امسال ۳۱۱ مورد تذکر به واحدهای صنفی متخلف در شرایط کرونا و ۷۵ تعهد کتبی اخذ شده و در همین ارتباط نیز ۴۴ واحد قلیان سرا ضمن معرفی به تعزیرات پلمب شده است.

در پایان این نشست از سوی فرماندهی انتظامی از خبرنگاران شهرستان مهاباد به مناسبت روز خبرنگار با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد.

کد خبر 14830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha