فرماندار ویژه مهاباد: شوراها از انجام امور خارج از قانون خودداری کنند

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار ویژه مهاباد گفت: شوراها باید به انجام وظایف ذاتی خود آگاه بوده و از انجام امور اجرایی در سطح حوزه استحفاظی خود خارج از چهارچوب قانونی خودداری کنند.

به گزارش کردپرس، عارف خدرلو در جلسه تودیع و معارفه شوراهای اسلامی مهاباد، ضمن تبریک آغاز فعالیت دولت جدید گفت: از دولت آینده انتظار داریم براساس شایسته سالاری مسولان ارشد کشوری انتخاب و از تمام ظرفیت های اقوام و مذاهب داخل کشوری استفاده کند.

او با اشارە بە وظایف شوراها ادامه داد: شورا باید مستقل عمل کردە و شورایی مردمی باشد، البتە استفادە از نظرات نخبگان و مشورت نیز باید مورد نظر قرار گیرد.

فرماندار مهاباد در پاسخ به انتقادات اعضای شوراها در خصوخ بیمه شوراها تصریح کرد: در قانون اساسی شورا به عنوان شغل محسوب نشده و بیمه به آنان تعقل نخواهد گرفت ولی تلاش هایی در این زمینه در حال انجام است.

خدرلو در پایان گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون برای توسعه روستاهای مهاباد بیش از ۶۷۰ میلیارد ریال در قالب طرح های شاتغال فراگیر روستایی هزینه و سرمایه گذاری شده است.

در ادامه این جلسه امام جمعه مهاباد گفت: انتخابات نماد مردم سالاری، دموکراسی و خدمتگزاری است از این رو منتخبان مردم در شورای شهر، باید به وظایف ذاتی خود طبق قانون عمل کرده و پاسخ اعتماد مردم را بدهند.

ماموستا عبدالسلام امامی افزود: مشورت منشأ حل مشکلات و پیشرفت است و با یکدلی، برنامه ریزی و تلاش اعضای شورای شهر می‌توان در کنار کمک برای حل مشکلات شهر و مردم شاهد توسعه و پیشرفت شهر و روستا بود و امید به زندگی را به مردم هدیه داد.

در پایان جلسه شوراهای منتخب دور ششم شهرهای مهاباد، گوک تپه و خلیفان و شورای روستاها ادای سوگند کردە و رسما فعالیت دور جدید شورای شهر و روستا در مهاباد آغاز شد.

کد خبر 14688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha